.

28 Şubat 1997’de Türkiye’de ordu post modern darbe yapmıştır. 24. Hükümetin milletin helal oyları için seçilmiş başbakan, Necmettin Erbakan koalisyon ortağı Tansu çiller dış işleri bakanıydı.

28 Şubat 1997’de Türkiye’de ordu post modern darbe yapmıştır. 24. Hükümetin milletin helal oyları için seçilmiş başbakan, Necmettin Erbakan koalisyon ortağı Tansu çiller dış işleri bakanıydı.

Türkiye ordunun vesayetinden kurtulup gerçek demokrasiye kavuşma mücadelesi verirken, 28 Şubat 1997 tarihinde toplanan MGKnun yayınladığı gayri kanuniye demokrasi dışı bildirisiyle demokrasimizin erine yeniden bir leke olarak çöktü.

Sandıktan çıkan iktidarın ”gericilikle ve irtica ile itham eden MGK bildirisi" irtica ile mücadele eylem planı” adı altında Necmettin Erbakan hükümetini yıkma faaliyetine dönüşmüştür.

28 Şubat 1997 MGK bildirisiyle başlayan milli hükümeti yıkma faaliyeti gayri milli basın, Fetöelebaşı Fetullah Gülen TOBB, TÜSİAD, DİSK, TESK, TÜRK-İŞ, TİSK, Beşli Çete  Avrupa, ABD, İsrail gibi ne kadar Türkiye düşmanı varsa hepsi katıldılar.

 Başbakanlığı Tansu çillere devretmesi için baskı kurulan Necmettin Erbakan dönemin cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e yetkiyi iade etti. Askerin vasiyetine baş eğen dönemin cumhurbaşkanı Demirel, TansuÇiller’e vermesi gereken hükümeti kurma yetkisini ayak oyunu ile Mesut Yılmaz’a vermiştir.

Dönemin Genelkurmay 2. Başkanı orgeneral Çevikbir  “irtica ile mücadele bin yıl sürecek” diyerek aleni Müslüman Türk milletini topyekün mülteci ilan etmişti. Ancak Allah’ın adaletini bilmiyorlardı. Aradan 5 yıl geçmeden Erbakan Hoca’nın talebeleri  Tayip Erdoğan başkanlığında iktidara geldiler. 18 yıldır Türkiye’ye tarihinde görülmemiş hizmetlere imza atıyorlar. 28 Şubat sürecinde aşağılanan, yaftalanan, baskılanan, ötekileştirilen milletin kendisi artık iktidardı.

Türkiye demokrasisine kara bir leke olarak geçek 28 Şubat post model darbe 5 yıl geçmeden milletin eliyle tarihin karanlığına gömülerek yine milletin helal oyları ile demokrasiye sahip çıkmıştır.

28 Şubat maduru bir kişi olarak o dönemin demokrasi dışı güçlerini kınıyorum.

Diğer Haberler