.

Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan mesajında; Mescidi Aksa'dan Rabbinin huzuruna yükselen peygamberimizin bu kutsal gecesi müslümanlar için en özel gecelerden birisidir.

Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan mesajında;

Mescidi Aksa'dan Rabbinin huzuruna yükselen peygamberimizin bu kutsal gecesi müslümanlar için en özel gecelerden birisidir. Bu gecede bol bol ibadet etmek gerekir. Bunun yanında aile, eş , dost ve akrabayı arayıp güzel temenni ve dualarda bulunmakta hem güzel davranış hem de sevap hanesine yazılan ibadetlerdendir. Üç aylar içerisinde yer alan Miraç Kandili, bu gecede bol bol ibadet edilmelidir. Miraç bir arınma ve Allah’a yükseliş olarak görülmektedir. İnsanın erdem yolculuğu, beşerilikten insaniliğe yükseliş hikâyesidir.

İslam aleminin büyük bir özlem ve heyecanla beklediği Miraç Kandili geldi. Recep ayının yimi yedinci gecesine denk gelen Miraç Kandili, İslam dünyasında ibadetlerle kutlanacak. Bu özel günde eller semaya açılırken Müslümanlar camilere akın edecek.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) Allah'ın huzuruna yükseldiği hadise olan Miraç gecesi yine sevinç ve huzur ile karşılanacak. Bugünün feyzinden en verimli şekilde faydalanmak isteyenler çeşitli ibadetler yapacaklar. Eller semaya açılacak dualar edilecek.

Bu mübarek gecenin ülkemize, İslam âlemi ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden dilerim. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Hasan Eraslan Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı

 

Diğer Haberler