Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binası inşaatı hızla yükseliyor.

Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binası inşaatı hızla yükseliyor.

 

 Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binası inşaatı hızla yükseliyor. 

              İnşaat çalışmaları hızla devam eden ve hızlı yükselişi gözlerden kaçmayan Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yeni hizmet binasının, toplam 5 bin 719 metrekare arsa alanı, 3 bin 439 inşaat alanına sahip olduğu açıklandı. Ferah ve geniş salonları, bekleme alanları ve modern hizmetiyle göz kamaştıracak olan Kırşehir SGK il binasının en kısa sürede hizmete gireceği bildirildi. İnşaat çalışmalarında sona gelindiği özlerden kaçmazken inşaat alanında alınan geniş güvenlik önlemleri de çevre sakinlerinin takdirini topladı. 
             Kırşehir SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz ise, SGK binası tamamlanıncaya kadar eski Müftülük binasında hizmet vermeye devam edeceklerini kaydetti. 1994 yılında yapılan ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılması gerektiği kararlaştırılan Medrese Mahallesi’ndeki Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü hizmet binası, yeni bina tamamlanana kadar Ankara‐Kayseri Karayolu üzerindeki eski Müftülük binası içinde çalışmalarına devam edecek.
           Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, yeni hizmet binasının aynı arsa üzerine yapılacağı belirtti.  Akdeniz,  "İl Müdürlüğümüzü geçici bir süre şu anki bulunduğumuz binaya taşındık. Mevcut binayı yıkarak aynı alana yeni inşaatın yapımında başladı ve çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu binasının yapımına başlandı ve hızlı bir şekilde devam ediyor.  Yapımı devam eden hizmet binası toplam 5 bin 719 metrekare arsa alanı, 3 bin 439 inşaat alanına sahip. 2 bodrum katı, zemin kat, 2 normal kat ve teras kat olacak şekilde yapıyoruz. Böyle modern bir binayı Kırşehir'e kazandırdığımız için çok mutluyuz" dedi. 

Diğer Haberler