A.E.Ü SABİHA SULTAN KIZ YURDU ÖĞRENCİLERİNE, TEMEL İLK YARDIM VE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ

İl AFAD Müdürlüğünce, Ahi Evran Üniversitesi Saliha Sultan Kız Yurdu Öğrencilerine, Temel İlk Yardım ve Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi.

İl AFAD Müdürlüğünce,Ahi Evran Üniversitesi Saliha Sultan Kız Yurdu Öğrencilerine, Temel İlk Yardım ve Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi.

Hayat kurtarmaya ya da olası tehlikeleri en aza indirgemeye yönelik olarak gerçekleştirilen ilk yardım eğitiminde ; İlk Yardım Temel Uygulamaları ( Koruma, Bildirme, Kurtarma ) , İlk yardımcının müdahalede yapması gerekenler, yanma, donuk, kırık olaylarına müdahale konuları ve ani kalp durması ya da nefes alamama gibi vakalarda, kişiyi hayata döndürmek amacıyla gereken ilk müdahale, CPR (Dolaşım ve Solunumun Yeniden Canlandırılması eğitim mankeni üzerinde tatbiki olarak uygulandı.

Temel Afet Bilinci Eğitimimizde ise, Afet Öncesi Yapılması Gereken Hazırlıklar, Afet Sırasında Doğru Davranış Şekilleri, Afet Sonrası İlk Anlar ve deprem sonrası ilk 72 saatin önemi vurgulanarak, öğrencilerimize afet ve acil durum çantası hazırlamanın önemi anlatıldı ve eğitimin sona erdi.

Diğer Haberler