AEÜ'de Akademik Genel Kurul Toplantısını Gerçekleşti

Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi 2018-2019 Eğitim–Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi

Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 2018-2019 Eğitim – Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı ve Belge Takdim Töreni gerçekleştirildi. Yunus Emre Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ile Tıp Fakültesi öğretim elemanları katıldı.

Tıp Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısının açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil yaptı. Karahocagil konuşmasında, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 3. dönem öğrencilerini ağırladıklarını anlatarak bu dönemde fakülte olarak öğrencilere hastalıklar konusunda eğitim vereceklerini ve 2018-2019 eğitim öğretim döneminin oldukça önemli olduğunu kaydetti. 2017-2018 döneminde gerçekleştirdikleri faaliyetler ile 2018-2019 döneminde gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetler hakkında bilgiler de veren Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, göreve geldiği günden bu yana Tıp Fakültesine verdiği desteklerden dolayı Rektör Karakaya’ya teşekkür etti.

Rektör Karakaya: “Tıp Fakültemiz Hızla Gelişiyor”

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in konuşmasının ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya söz alarak Tıp Fakültesi Akademik Genel Kurul Toplantısı ve Belge Takdim Töreninde bulunmaktan mutlu olduğunu söyleyerek Akademik Kurulun Tıp Fakültesine hayırlı olmasını diledi. Akademik Kurulların eğitim öğretime dair yapılanları gözden geçirme, muhasebe etme, hata ve kusurları tespit ederek iyi ve geliştirilmeye açık yönleri bularak planlama yapmaya imkan sağladığını belirten Rektör Karakaya, toplantıya katılarak bu muhasebenin bir tarafında olmayı ve üniversite vizyonunu öğretim elemanları ile paylaşmayı istediğini anlattı. Tıp Fakültesi için öğrenci alımı sürecinin göreve geldiği 2015 yılında başladığını ve 2016 yılında da öğrenci alımının gerçekleştiğini anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültemizin gelişimi için yönetim iradesi olarak kendilerinin desteğinin yanında akademik personelin de sahada çaba gösterdiğini sözlerine ekledi. Hedeflerinin her zaman daha ileriye gitmek olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, insanın olduğu her yerin ve sistemin her zaman dinamik olduğunu ve her anının kontrol ve plan gerektirdiğini kaydetti.

Rektör Karakaya: “Özgünleşmeye Niyetlenmeli ve Kendi Değerlerimize Uygun Yapılar Ortaya Koymalıyız”

Diğer Haberler