AFAD Gönüllüleri İle Yangın Farkındalık Eğitimi Devam Ediyor

İl AFAD Müdürlüğü koordinesinde, AFAD Gönüllülerimiz İle İtfaiye Müdürlüğünde Yangın Farkındalık Eğitimi gerçekleştirildi.

İl AFAD Müdürlüğü koordinesinde, AFAD Gönüllülerimiz İle İtfaiye Müdürlüğünde Yangın Farkındalık Eğitimi gerçekleştirildi.

Kırşehir Afad İl Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklamasında;  Ülkemizde ev, iş, tarım arazileri, mera, orman alanları ya da kazalarda ve doğal afetlerde çok sayıda yangın çıkmakta, can ve mal kayıplarına neden olmaktadır.

Bu gibi durumlarda olay yerinde her zaman itfaiye olamayacağından, kişilerin kendilerinin yaşam alanlarında veya yakın çevrelerinde çıkabilecek ya da çıkan yangın durumunda ne yapacaklarını ve yangın söndürme cihazlarını kullanmayı biliyor olmaları son derece önemlidir.

 AFAD, bu düşünceden hareketle Afetlere Hazırlık Yılı projesinin Haziran ayı temasını “İtfaiye” olarak belirledi.

 Bu nedenle İtfaiye Müdürlüğünde, İtfaiye Müdürlüğü Personellerince, AFAD Gönüllülerimize verilen Yangın Farkındalık Eğitiminde; Yangın çıkmaması için alınması gereken önlem ve davranış biçimleri, yanıcı maddeler, yangın anındaki tahliye yöntemi ve yolları, yangın söndürme yöntemleri, yangın söndürme maddeleri ve özellikleri konuları anlatılmış ve tatbiki olarak uygulanmıştır.

 Ayrıca AFAD Gönüllülerimize, itfaiye araç, gereç, malzeme ve kıyafetlerinin tanıtımı yapılarak yangın farkındalık eğitimi sonlandırılmıştır.

 

Diğer Haberler