AHİ EVRAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE MAVİ KOD TATBİKATI YAPILDI

KIRŞEHİR AHİ EVRAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE MAVİ KOD HAYATİ RİSK TATBİKATI YAPILDI.

Ahi Evran Eğitim ve Raştırma Hastanesinde hizmet kalitesini artırmak amacıyla yıl içerisinde bir çok tatbikat yapılmakta olup bunlara bir yenisi daha eklendi.

HAzırlanan tatbikatta sertviste durumu kötüleşerek acil tıbbi müdehaleye ihtiyaç duyan hastaların yaşama döndürülmesi için  önem arz eden Mavi kod 2222 Hayati Risk uygulamasına tüm hastane personeli uyumluluk sağlayrak hastaya en kısa sürede müdehale etmesi sağlandı.

Bu doğrultuda hastane kalite birimi tarafından Mavi Kod  2222 tatbikatı gerçekleştirildi.

Gerçeği aratmayan tatbikatın senaryosuna göre Hastanenin ek binasında bulunan çocuk kan alma ünitesinde tedavi gören hastanın aniden durumunun  kötüleşmesi üzerine görevli hemşirenin Mavi Kod  çğrısı vermesiyle birlikte hastanede görevli mavi kod ekibinin olay yerine gelerek hastaya ilk müdahaleyi yaptı.

Yapılan müdehalenin ardından hastanın hayata geri döndürülmesi tatbikatı başarı ile gerçekleştirildi. Mavi Kod ekiplerinin  acil hastalara müdehale sürelerini ve müdahale şekillerini görmek istediklerini belirten kaliteden sorumlu Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim yardımcısı doktor Halim Koçpınar Bugün burada sağlıkta kalite standartları gereği Mavi Kod 2222 Hayati Risk tatbikatını gerçekleştirdik. Durumı kötüleşen hastaya MAvi Kod ekibi yaklaşık 45 saniye gibi bir zamanda geldi.

Burada mavi kod ekiplerinin acil hastalara müdehale sürelerini müdehale şekillerini görmek istedik. Mavi kod tatbikatında hastaya müdehale süresi normalde 3 dakikada yapılır bizim arkadaşlarımız ise bu sürenin çok çok altında bir zamanda hastaya müdehale etti dedi.

Diğer Haberler