Ahi Evran Üniversitesi ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı

Şehrin ve üniversitenin yararına kurum ve kuruluşlarla protokoller imzalayan Ahi Evran Üniversitesi protokollerine bir yenisini daha ekledi.

Şehrin ve üniversitenin yararına kurum ve kuruluşlarla protokoller imzalayan Ahi Evran Üniversitesi protokollerine bir yenisini daha ekledi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ileAhi Evran Üniversitesi  arasında Toplum Yararına Program Yüklenici Sözleşmesi imzalandı. İmzalar, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından atıldı.

Çevre temizliği ve ağaçlandırma esas alınarak imzalanan protokol, Ahi Evran Üniversitesinin Merkez Yerleşkesi, Cacabey Yerleşkesi, Aşıkpaşa Yerleşkesi ve Davulağıl Tesislerinde uygulanacak. Toplum Yararına Protokol (TYP) kapsamında ağaçlandırma, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları uygulanacak.

Protokol ile ilgili açıklama yapan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve geldikleri günden bu yana şehirle ve kurumlarla bütünleşik yapıya özen gösterdiklerini ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirdiklerini söyledi. Gelişim, değişim ve en iyiye ulaşma hedefiyle yoluna devam eden üniversitemizin toplum yararına çalışmalar yapmaya özen gösterdiğini anlatan Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Toplumun her kesiminden insanımızı hayatın içine dahil ederek çevremize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Çevreye duyarlı, yeşili önemseyen ve geleceğe temiz bir dünya bırakma amacıyla yeni bir protokole imza attık. Şehrimiz ve üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Diğer Haberler