Ankara Caddesi'nde Kiralık İşyeri Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

İlimiz Merkezin'de bulunan ve bir zamanların en gözde caddesi haline gelen Ankara Caddesi kiralık işyerinden geçilmiyor.

İlimiz Merkezin'de bulunan ve bir zamanların en gözde caddesi haline gelen Ankara Caddesi kiralık

işyerinden geçilmiyor.

İnsanların en gözde caddesi olan Ankara Caddesi son yıllarda can çekişiyor. Bir zamanlar Kırşehir'in en gözde en canlı en çok rağbet gören işyeri açmak için birbirleriyle yarışan esnaflarla dolu idi.

Son bir yıldır hem işsizlik hem kiraların yüksek olması hem de Kırşehir göçveren şehir olmasıyla beraber yeni iş sahalarının açılmamasıyla beraber esnaf zor günler geçirir hale geldi.

Kırşehir Ahice Gazetesi olarak Ankara Caddesi'ndeki esnaflarımızla yaptığımız röportajda şunları dile

getirdiler. Bizler Ankara Caddesi'ndeki esnaflar olarak çok zor günler geçiriyoruz siftah etmeden işyerlerimizi

kapatır hale geldik.

Daha önceleri Ankara Caddesi Kırşehir'in en gözde cazibe merkeziydi Ankara Caddesi'nde esnaf olmak bir ayrıcalık idi daha önce biri işyeri açmak isteyen vatandaşlarımız Ankara Caddesinde boş işyeri arar dururdu taşınacak esnaf arkadaşlarımız olduğunda daha işyeri boşalmadan tutulurdu yada hava parası ödenir içindeki esnaf kardeşimizin de gönlü görülürdü.

Şimdi derseniz ki aradan geçen şey ney diye sorarsanız arada çok şey var Kırşehir büyüyen bir şehir değil bize göre aksine göçveren bir şehir haline geldi şehrimiz organize sanayi büyümüyor gelişmiyor ilimize yatırım yapan iş adamları yok fabrikalar kurulmuyor bu yüzden işsizlik hat safhada.

En yakın komşumuz olan Aksaray bile bizden çok çok ötede her geçen gün sanayisi gelişip büyüyor şehrin nüfusu artıyor.

Dolayısıyla buda Kırşehir'deki hem tüm esnaflarımıza hem de halkımıza yansıyor tabi diğer taraftan da biz esnaflarımızın diğer en büyük şikayeti ise kiralarımızın çok yüksek olması işsizlikten kiralarımızı ödeyemez hale geldik esnaf kardeşlerimizden kapatan, kapatana bir zamanların en gözde caddesi olan Ankara Caddesi artık gördüğünüz gibi bom boş dükkanlarla dolu diyerek sözlerine son veren esnaflar hem işsizlikden hem de kiraların yüksek olmasından şikayetçiler.

Yetkililerden şehrimizin iş istihdamının geliştirilmesini bekliyoruz.

Diğer Haberler