Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Kırşehir’de Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Kırşehir’e geldi. Kaya, Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya Kırşehir’e geldi. Kaya, Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Kırşehir Valiliği, Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü, Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü, Kırşehir CHP İl Genel Meclisi Grubu Üyeleri ve İl Genel Meclis Başkanını ziyaret eden CHP heyeti; öğleden sonra da Kırşehir İl Müftülüğü, Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırşehir Esnaf Odaları Başkanı ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanını ziyaret etti.

Daha sonra CHP Kırşehir İl Örgütünde bir basın toplantısı düzenleyen Kaya, “31 Mart yerel seçimlerinde de Kırşehir’de halkın içindeydik, şimdi de halkın içindeyiz.

Suriye sorununa da değinen Kaya, “Türkiye’nin güvenliği bizim kırmızı çizgimizdir. Güvenliğimizi, komşu ülkelere barışı getirerek garanti altına alabiliriz. Suriye iç savaşını körükleyerek, ABD’nin dümen suyuna girerek barışı getiremeyiz.” dedi.

“Artık Suriye politikamızın değişmesi gerek. Türkiye’de 5 milyondan fazla Suriyeli var. Şimdi Kurban Bayramında Suriye’ye gidiyorlar. Biz bu insanlara kendi ülkelerinde özgürce, güven içinde yaşayacakları barış ortamını yaratmak için çalışmalıyız. Bunu başarmanın yolu; savaşmak değil, barışmaktır.” diyen Kaya, “Suriye’nin iç barışını sağlamak için büyük bir çabanın içine girmeliyiz. İşte o zaman savaştan kaçıp ülkemize sığınan Suriyelilerin güven içinde ülkelerine dönmelerini sağlayabiliriz. Bunu başarırsak,

kınalı kuzularımız Suriye’de ölmeyecek, anaların feryadı dinecek. Bu çabanın içine girmediğimiz sürece gün gelecek Suriye’deki ateş bize de sıçrayacak.” İfadelerini kullandı.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun çok büyük bir başarıya imza attığını söyleyen Kaya, “Seçimin üzerinden henüz üç ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, 21,5 milyon açık veren belediyeyi 1,5 milyon kara geçirdi. Demek ki israftan vazgeçince, çalmayınca, halka hizmeti önüne koyunca oluyormuş!” dedi.

Bu daha başlangıç diyen Kaya, ”CHP iktidarında Türkiye altın çağını yaşayacak, hak ettiği zenginliğe ve refaha ulaşacak. Özlemini çektiğimiz demokrasi bu topraklarda da egemen olacak…”dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Kırşehir İl Örgütünde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

Değerli Basın Emekçileri;

Artık Suriye politikamızın değişmesi gerek. Türkiye’de 5 milyondan fazla Suriyeli var. Şimdi Kurban Bayramında Suriye’ye gidiyorlar. Biz bu insanlara kendi ülkelerinde özgürce, güven içinde yaşayacakları barış ortamını yaratmak için çalışmalıyız. Bunu başarmanın yolu; savaşmak değil, barışmaktır.

Suriye’nin iç barışını sağlamak için büyük bir çabanın içine girmeliyiz. İşte o zaman savaştan kaçıp ülkemize sığınan Suriyelilerin güven içinde ülkelerine dönmelerini sağlayabiliriz. Bunu başarırsak, kınalı kuzularımız Suriye’de ölmeyecek, anaların feryadı dinecek. Bu çabanın içine girmediğimiz sürece gün gelecek Suriye’deki ateş bize de sıçrayacak.

Biz erken seçim istemiyoruz. Halkımız seçimlerden boğuldu. Seçimin maliyeti halkın sırtına çok büyük yük getirdi. Seçim değil iş yapalım, üretim yapalım, ülkeyi kalkındırmak için büyük bir çabanın içine girelim.

Kırşehir Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu çok büyük bir başarıya imza attı. Seçimin üzerinden henüz üç ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, 21,5 milyon açık veren belediyeyi 1,5 milyon kara geçirdi. Demek ki israftan vazgeçince, çalmayınca, halka hizmeti önüne koyunca oluyormuş!

Bu daha başlangıç! CHP iktidarında Türkiye altın çağını yaşayacak, hak ettiği zenginliğe ve refaha ulaşacak. Özlemini çektiğimiz demokrasi bu topraklarda da egemen olacak"dedi.

Yıldırım KAYA CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili

Diğer Haberler