ATLETİZM GELİŞTİRME PROJESİ BÖLGE MÜSABAKALARI YAPILDI

Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan ‘Atletizmi Geliştirme Projesi' İç Anadolu Bölge seçmeleri yapıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonunun faaliyet programında yer alan ‘Atletizmi Geliştirme Projesi' İç Anadolu Bölge seçmeleri yapıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun önemli projeleri arasında yer alan Atletizmi Geliştirme Projesi, Türkiye genelinde 81 il genelinde Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri koordinesinde seçilen sporcuların bölge finalleri yapıldı.

Onlarca yeni yetenekli sporcuların seçildiği il yarışmalarının ardından düzenlenen Bölge yarışmalarının birisi olan İç Anadolu Bölgesi yarışmaları ilimiz Petlas parkurunda yapıldı.

Müsabakaların sonun da 2005 2006 doğumlu kızlar ferdi de birinci Münevver Akkuş Kayseri, ikinci Busenur Batak Aksaray ve üçüncü Semanur Ateş Niğde okurken; Kızlar takım sıralamasında ise Aksaray birinci Kayseri ikinci ve Niğde üçüncü oldu.

2005 2006 doğumlu erkeklerde birinci Furkan Mutlu Kayseri, ikinci Rıza Yıldız Aksaray ve üçüncü Muhammet Köroğlu Kayseri olurken ; Erkekler takım sıralamasında ise Kayseri birinci, Aksaray ikinci ve Niğde üçüncü oldu.

2007 2008 doğumlu kızlar ferdi de birinci Sevim Demirbaş Kırşehir, ikinci Zehra Aldatmaz Nevşehir üçüncü Nisa Güzel Nevşehir olurken; Takım sıralamasında ise Nevşehir birinci, Kayseri ikinci ve Niğde üçüncü oldu.

2007 2008 doğumlu erkeklerde birinci Mert Hanifi Odacı Nevşehir, ikinci Yusuf Ziya Ekinci Kayseri ve üçüncü Salih Ethem Karabulut Aksaray olurken takım sıralamasında ise Nevşehir birinci, Kayseri ikinci ve Yozgat üçüncü oldu.

Bu derecelerin sonunda ferdi sporculardan ilk üç'e ve takım sıralamasında ilk iki'ye giren sporcular adlarını Türkiye Finallerine yazdırmayı başardı.

Yarışların sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü şube müdürü Kerim Kocabıyık, Atletizm İl temsilcisi Harun Yıldırım, Atletizm Ulusal hakemleri ve antrenörler tarafından sporculara takdim edildi.

Diğer Haberler