BAŞKAN EKİCİOĞLU, İLK TOPLANTISINI BELEDİYE PERSONELİ İLE YAPTI

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ilk toplatısını Belediye Personeli ile yaptı. Başkan Ekicioğlu, Hiç kimseyi işten çıkarmayacağız bunu kesinlikle bilmenizi istiyorum. Hiç kimsenin nereli olduğu değil, ne yaptığına ve nasıl çalıştığınıza bakarız. Çalışanın başımızın üstüne yeri vardır. Hiç kimseye kimin zamanında girdin, nerelisin, siyasi görüşünüz ney bu tür şeylere meyil vermeyin. Belediye’nin bir kâğıdını dahi hesaplamak durumundayız. Belediye’yi kurumsal hale getireceğiz dedi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ilk toplatısını Belediye Personeli ile yaptı. Başkan Ekicioğlu, Hiç kimseyi işten çıkarmayacağız bunu kesinlikle bilmenizi istiyorum. Hiç kimsenin nereli olduğu değil, ne yaptığına ve nasıl çalıştığınıza bakarız. Çalışanın başımızın üstüne yeri vardır. Hiç kimseye kimin zamanında girdin, nerelisin, siyasi görüşünüz ney bu tür şeylere meyil vermeyin. Belediye’nin bir kâğıdını dahi hesaplamak durumundayız. Belediye’yi kurumsal hale getireceğiz dedi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Personele yaptığı konuşmada, Demokrasi sandıktır, sandıktan sonuçta ne çıkarsa hep birlikte beraber Kırşehir ‘i yöneteceğiz. Kırşehir halkıda bu yetkiyi bize verdi. Sizlerle bu şehri liyakatli bir şekilde, düzgün bir şekilde yöneteceğiz. Bu toplantıyı yapmamızın amacı işten çıkartılacak dedikoduları yapanların olduğunu gördük kesinlikle böyle bir şey yok. Bizim ve ekibimizin ağzından böyle bir dememiştir ve hiç kimsede hukuk dışından çıkmayacak. Devlette devamlılık esastır. Hiç kimse bizim adımıza gelip te siz nerede çalışıyorsunuz, ne iş yapıyorsunuz, biz burada belediyeyi kazandık demeyecek. Siyaset yok artık, hizmet var. Her iki siyasi partinin ben ortak adayıydım. Rozetimi çıkarttım geldim. Kırşehir halkına daha iyi hizmet etmek için.

                                                                      

Bazıları gelip biz kazandık sizi şuraya atayacağız, buraya vereceğiz gibi laflara itibar etmeyin.

Dedikoduya asla meyil vermeyin diyen Ekicioğlu,  Kurum amirleri, en altta ki birim, şirketlerde çalışanlar sakın konumuzun dışında başka bir yere gitmeyin. Biz çünkü insanları sevdiğimiz için Kırşehir halkı bizlere oy verdi. Biz Kırşehir halkına nasıl iyi hizmet ederiz onun hesabındayız. Hiçbir zaman siyaset gütmeyeceğiz artık siyaset geride kaldı. Bazıları gelip biz kazandık sizi şuraya atayacağız, buraya vereceğiz gibi laflara itibar etmeyin. Bunlardan bizim mutlaka haberimiz olsun. Eğer personelde yanlış olursa tehdit ve şantaj yapmayız. Siciline işleriz, sicilide hukuk çerçevesinde yönetiriz. Bütün Kırşehir halkına güler yüzle, düzgün çünkü onların ödedikleri vergi ile sizler maaşlarınızı alıyorsunuz. Kırşehir halkına daha iyi hizmet ederiz onun hesabını yapıyoruz. Bu tür hizmetleri Kırşehir halkının verdiği yetki ile verdikleri vergilerle belediyeyi yöneteceğiz kesinlikle ayrım yapmayacağız. Dedikoduya kesinlikle meyil vermeyeceğiz. Ortak akılla yöneteceğiz.

                                                                       

İşten atacaklar, birilerini getirecekler algısına sakın inanmayın

Siyaseti kapatalım hizmetimize bakalım. Nasıl Türkiye ye demokrasi dersi verdi isek, Türkiye’ye örnek olacak bir şehir yönetmek istediklerini belirten Ekicioğlu, Özellikle istihdama yönelik projelerimizi hayata geçirmek zorundayız. Şunu unutmayın o projeler istihdama yönelik iş kapısı olacak. Hiç kimseyi işten çıkarmayacağız bunu kesinlikle bilmenizi istiyorum. Hiç kimsenin nereli olduğu değil, ne yaptığına ve nasıl çalıştığınıza bakarız. Çalışanın başımızın üstüne yeri vardır. Hiç kimseye kimin zamanında girdin, nerelisin, siyasi görüşünüz ney bu tür şeylere meyil vermeyin. Belediye’nin bir kâğıdını dahi hesaplamak durumundayız. Belediye’yi kurumsal hale getireceğiz. Çankaya Belediyesinde ekipler geldi, toplantılar yaptık Kırşehir büyümesi için ne gerekiyorsa yapmamız lazım. İstihdama yönelik projelerimizi hayata geçirmek durumundayız. İşten atacaklar, birilerini getirecekler algısına sakın inanmayın. Sende benim vatandaşımsın, öbürü de benim vatandaşım. İstihdama yönelik projeleri, daha çok şirketler kurarak istihdama yöneleceğiz. Her işimizde dakik olacağız. Size saygımız var, sizde Kırşehir halkına saygı duymak zorundasınız. Yetkilerini bize verdiler. Kırşehir halkının ödedikleri vergilerle siz iş kapısındasınız, onun için bu süreci hep birlikte tamamlayacağız.

Benim sizlerden farkım yok. Sizin içinizden çıktım.

Güzel bir şehir, güler yüzlü bir şehir, liyakatli bir belediye, bütün projelerinde gülen insanlar istediklerini kaydeden Ekicioğlu,  İnsanları mutlu edeceğiz. Beni gördüğü zaman başkan geliyor toparlanın diye bir şey yok, bende sizin gibi insanım. Benim sizlerden farkım yok. Sizin içinizden çıktım. İçinizden olduğum için buradayım. Bizler hep birlikte, mutlu bir insan, güzel hizmetler veren, vatandaşı güler yüzle karşılayan doğrular ne ise istişare ederek sorunları çözmek zorundayız. Sizlerle tanışmak için bir aradayız. Seçim sürecini kapatıyoruz. Seçim sürecinde neler olduğunu biliyoruz. Hiç kimseyi kırıp incitmeyeceğiz. Bizim dönemimizde hiçbir belediye personelinin siyasete karışmasını istemiyorum. Belediye başkanlığını tamamladığım zaman tekrar aday olursam hiç birinizin siyasete karışmasını müsaade etmeyeceğim. İstediğiniz gibi gidip sandığa hür iradenizle oyunuzu kime verirseniz verin. Siyasi çalışmalarında hiçbir zaman belediyenin yerini kullanmayacağım. Ben ailem, başkan yardımcım dahil belediyenin işini özeline kullanmayacak.  Görev süresinde makamlar üstedir. Makamlar vardır. Fatura ödeme konusunda Belediye tesislerinde hiçbir seçilmişe özellik tanınmayacak. Şeffaf ve adil olacağız. Benim de içtiğim çayın parasını ödemek zorundayım. Oralar benim çiftliğim değil.

                                                                       

Biz hep birlikte güzel bir Kırşehir istiyoruz.

Belediye Başkanı Ekicioğlu , Her bir belediye personeli çalıştığı birimden ayrılmayacak rahat olsunlar. İŞKUR’dan çalışan personellerimizde altı ay gibi süre ile çalışıyor eğer projelerimiz yetişirse onlara da iş imkânı sunacağız. Bununla ilgili çalışmamız olacak. Belediye tesislerimize hayata geçireceğiz. Kırşehir Belediyesini Türkiye’deki belediyelere ürün satış haline getireceğiz. Bir an önce projelerimizi bir an önce hayata geçireceğiz. Yönettiğim kurumlarda bırakırken hiçbir zaman gözüm arkamda kalmadı. Liyakatli ve  doğru yönetimde makamlarda kalan insanlar düzgün yönetir gider. Önceliğimiz liyakat. İşini doğru yapmayana güle güle deriz. Öncelik vatandaşın işi. Sizlerle büyüyeceğiz, gelir düzeyinizi daha çok artırmak için çalışacağız. Biz hep birlikte güzel bir Kırşehir istiyoruz. Şirin bir Kırşehir istiyoruz. Bu kültür bizde var. Sizlere güveniyorum. Sizlerle çalışacağız. Sizler daha güzel hizmetlere layıksınız. Biz herkesi seviyorum. Bizim dışımızda sizlere şantaj yapan , gelen giden tehdit yapan kişilere bizlere haber verin.

Başkan Ekicioğlu, Ben koşan bir insanım, benle birlikte koşan devam eder. Koşamayan arkada kalırsa ona da bay bay ederiz. Hep birlikte şehri yöneteceğiz dedi.

Diğer Haberler