Beslenme Dostu Okul Sertifikası Dağıtıldı

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” töreni düzenlenerek 30 okula sertfikaları dağıtıldı.

Sağlık İl Müdürü Suat Türkoğlu yaptığı açıklamada okul çağı, büyüme ve gelişmenin en hızlı olduğu ve yaşam boyu sürebilecek davranışların büyük ölçüde oluştuğu çok önemli bir dönemdir. Okul başarısını artırmak, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek ve gelecek nesillerin daha güçlü ve sağlıklı olmalarına temel hazırlamak için çocuklarımızın hareketli bir hayat ve sağlıklı beslenmelerine önem verilmelidir.

Bu kapsamda; okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Bakanlığı arasında imzalan protokol ile Beslenme Dostu Okullar Programı ülkemizde başlatılmıştır.

İlimizde söz konusu program kapsamında 2010 yılından itibaren okullarımıza Beslenme Dostu Okul Sertifikası verilmektedir.

Sertifika süresi 3 yıldır. 2017-2018 eğitim öğretim yılında 23 adet yeni başvuru 7adet eski sertifikaların güncellenmesiyle 30 okulumuza sertifikalarını teslim ettik.

Geçen eğitim öğretim dönemlerinde de 22 okulumuzun Beslenme Dostu Okul sertifikası mevcut olup toplamda 52 okulumuza sertifika vermiş bulunuyoruz.

Yavrularımızın ileriki yaşlarda sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmalarına destek olmak, bedensel ve zihinsel gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamalarını sağlamaya yardımcı olmak için yapılan tüm çalışmalarınıza ve emeğiniz için teşekkür eder; çalışmalarınızda başarılar dileriz."dedi.

Diğer Haberler