Bitkisel Tedaviye Dikkat!

Doktor Deniz Akpınar bir açıklama yaparak televizyonlarda bağıra, bağıra satılan bitkisel ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız önerisinde bulundu.

Televizyonlarda yada internet üzerinden satılan bitkisel ilaçlara AMAN DİKKAT! Şifa bulacağım derken elinizdeki sağlığınızdan olmayın.

İlimiz başta olmak üzere tüm Türk iyede vatandaşlarımız genellikle romatizmam şikâyetlerde bulunmakta ve tedavisi için Televizyonlarda satılan ürünlere yönelmekte.

Tabi buda felaketler yer açmakta bunun önüne geçebilmek adına ilimiz Doktoru Deniz Akpınar bir açıklama yaparak televizyonlarda bağıra, bağıra satılan bitkisel ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız önerisinde bulundu.

Doktor Deniz Akpınar bitkisel ilaçların tıbbın birçok alanında kullanıldığının bir gerçek olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti.

Günlük hayatımızda kullandığımız çoğu ürün ve ilaçların hemen, hemen bir kısmı doğada bulunan bitkilerle elde edilmekte olduğunu herkes bilmekte.

Ama uzun zamandır televizyonlarda bangır bangır bağırarak reklam yapan bazı bitkisel ürünlerin hiç biri neredeyse işe yaramamakta halkımız bu televizyonlardaki ürünlere yönelmekte ve şifa aramaktalar ama bu ürünlerin ne denli şifa verdiği yada sağlımızı bir nebze olsun etkiler şifa buluruz diye sipariş edip getirttikleri çoğu ürünlerin hiç bir şekilde yararı yoktur.

Halkımız bu televizyonda satılan ürünlerde hiç bir şekilde şifa beklemesinler bunlar halkımızın parasını dolandırmaktan öteye gitmiyor.

Elbette bitkisel ürünlerde şifa var ama işin ehli olan aktarlardan yada aile hekiminizden yada doktorunuzdan bilgiler alarak bu tür bitkisel ürünlerinize yönelmeyi sizlere tavsiye ediyoruz gelişi güzel televizyonda yada kulaktan dolma sözlerle bu bitkisel ürünlere kesinlikle başvurmayın.

Bir diğer vatandaşımızın şifa bulduğu sadece ağrısını yada sızını geçici olarak dindiren bitkisel ürün sizler için yada sağlığınız açısından size yan etki yapabilir.

Bunun sonucu daha fazla acıya belki de hastalığınızın daha fazla ilerlemesine neden olabilir.

Bunu için halkımızı buradan uyarıyorum Televizyon'larda yada kulaktan duyma bitkisel ürünlerden uzak durun hemen doktorunuza yada aile hekiminize baş vurarak gerekli tedavi için bilgi alın diye sözlerine son verdi.

Diğer Haberler