Bu Bütçe Memurun Bütçesi Değil

Kırşehir Kamu-Sen Kırşehir İl temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Bilal Türk yaptığı basın açıklamasında; Bu bütçe memurun bütçesi değil.

Kırşehir Kamu-Sen Kırşehir İl temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Bilal Türk yaptığı basın açıklamasında;  Bu bütçe memurun bütçesi değil.

Sosyal devlet olma ilkesini hiçe sayan, toplumumuzun büyük bir kesmini göz ardı edrk, çalışanlardan alınacak vergilere bel bağlayan 2020 bütçesi "memurun bütçesi değildir."

Bu bütçeyle 2020 yılının başta kamuda çalışanlar olmak  üzere tüm vatandaşlarımız için geçmiş yıllarda daha da zor geçeceği ortaya çıkmıştır.

Hepinizin bildiği gibi bütçe Devletin gelirlerinin ve bu gelirlerin nereye dağıtılılacağının belgesidir. Bu bütçede gelirlerin kamu çalışanlarından kesilen vergilerle elde edileceğini ama gelirin paylaşımında memurun adının dahi olmadığı görüyoruz.

Önümüzdeki sene içn memur ve emekli maaşlarına %4+4 zam yapılması kararlaştırıldı. Bunun anlamı bütün bir yıl için iki taksitte toplam %8,2 yani ortalama memur maaşı 329 lira en düşük memur maaşına 247 lira zam demek.

Halbu ki daha geçen yıl 4 kişilik bir ailenin zorunlu harcamaları 1032 lira zamlanmışdı. Verilmesi öngörülen zam harcamalar karşısında devede kulak bile kalmıyor. 2002 yılından beri vatandaşlarımızdan toplanan vergiler 10,4 kat artarken memur maaşları ancak 7,5 kat arttı"dedi.

Diğer Haberler