Çocuklarınızın Beyin Gelişimi İçin Kuruyemiş Şart

İlimizde Kuru yemiş satışı yapan Burak Demir kuru yemiş hem gelişim çağında olan hem de okula başlayan çocuklarımızın beyin ve vücut gelişimi için kuru yemişte olan vitaminleri alması gerektiğini dedi.

İlimizde Kuruyemiş satışı yapan Burak Demir kuruyemiş hem gelişim çağında olan hem de okula başlayan çocuklarımızın beyin ve vücut gelişimi için kuruyemişte olan vitaminleri alması gerektiğini dedi.

Kuruyemiş satışı yapan Burak Demir ilkokula giden çocuklarımızın besin çantalarında mutlaka beyin ve vücut gelişimi için kuruyemiş bulunduralım. Özellikle çocuklarımızın gelişimi için ceviz, badem, kuru incir'i beslenme çantalarından eksik etmeyin.

Her gün beslenme çantalarına koyacağınız bir kaç ceviz ve badem ile çocuklarımızın beyin ve vücut gelişimleri daha sağlıklı olur. Diğer yandan özellikle cevizin insan sağlığı için büyük bir önemi var cevizi her yaşta insanımız tüketmeli malum ilimiz Kaman ceviziyle ünlü. Kuruyemişi hem kendimiz tüketmeliyiz hem de çocuklarımızı küçük yaşlarda alıştırmalıyız ki da sağlıklı nesillerimiz olsun.

Burak Demir çocuklarımıza abur cubur yerine kuruyemiş yedirmelerini tavsiye ediyoruz. Gelişim çağındaki çocuklarımız abur cubura daha çok yöneliyor ve gelişimlerini engelliyor ve ileride obezite sorunuyla çocuklarımız karşılaşıyor ve bu aileler için ileride büyük sorunların yaşanmasına neden oluyor"dedi.

Diğer Haberler