Dr. Deniz Akpınar İki Buçuk Yıldır "PRP Cilt Yenileme Tedavisine" Devam Ediyor

Dr. Deniz Akpınar PRP cilt yenileme tedavisine iki buçuk yıldır devam ettiğini ve çok olumlu sonuçlar aldığını söyledi.

Dr. Deniz Akpınar PRP cilt yenileme tedavisine iki buçuk yıldır devam ettiğini ve çok olumlu sonuçlar aldığını söyledi.

Ahi Televizyonu ve  Ahice Gazetesine yaptığı açıklamada sözlerine şöyle devam etti.

Kök hücre ve PRP farklı iki konudur  PRP hani derdini veren Allah şifasını da verir diye güzel bir söz vardır PRP de kanınızı alıyoruz ve özel tüplerde özel bir işlemde geçirerek Trombositten  zengin bir sıvı elde ediyoruz. Elde ettiğimiz sıvıyı nerede bir sıkıntı var örneğin biz bunu bayanların yüzlerindeki kırışıklıklarında uyguluyoruz.

Ben bu işlemi yaklaşık iki buçuk yıldır yapıyorum ve çok büyük tedaviler elde ettim kırışıklıklarda, yüzdeki lekelerde, saç dökülmelerinin engellenmesinde yalnız burada altını çiziyorum saç dökülmesinde büyük etkisi var ancak yeniden saç çıkartmakta % 100 demiyorum %30'a kadar  varan ve kişiden kişiye yaştan yaşa değişiyor.

Özellikle PRP'yi yaşlı hastalarımızda dizlerdeki kireçlenmelerde müthiş bir şekilde geri sonuçlarını alıyoruz. Ameliyata gidecek tarzdaki hastalarda geçici de olsa da en azından 6 ay 1 yıl gibi süre uzuyor tabi bu hastalar yinede ameliyat olacaklar ve çok güzel faydalarını görüyoruz.

Özellikle bu sırttaki kronikleşmiş Fibromiyalji'de özellikle yapıyoruz ve sırttaki kronikleşmiş yerlerde de çok güzel tedaviler elde ediyoruz. bunun dışında yırtıklarda çok güzel tedaviler elde ediyoruz ancak PRP mutlaka ama mutlaka doktor eliyle yapılmalı PRP'nin doktor tarafından yapılmasının sebebi ise yüze veya saça yaptığınızda her hangi bir komplikasyon oluşmaması açısından doktorun yapması gerektiğini düşünüyorum.

Tekrar söylüyorum PRP bir kök hücre tedavisi değildir ama onunda tedavi edici Trombositten zengin  bir kardeşi gibidir. Bu tedaviyi sıvı ile yapıyoruz bunu  Türkçe açıklaması şu bir yerimiz kesildiğinde hemen veya bir kaç gün sonra kesilen yerde sarı bir sıvı oluşur ve oluşan o sarı yarayı onarmaya başlar biz kandan bu yara onarmasına gelen o sarı sıvıyı elde ediyoruz.

Onarsın diye nerde sıkıntı var örneğin kırışıklıklarda bu kırışıklığın sebebi nedir orda ki hücreler yaşlanmaya ve ölmeye başlamıştır biz onu yenisiyle değiştiriyoruz onarıcı hücreyle değiştiriyoruz.  Saç dökülmelerinde özellikle bayanlarda saç dökülmesini çok engelliyor  ve bayanlarda %20-%30 saç çıkartıyor erkeklerde ise saç dökülmesini kesinlikle engelliyor  ama saç çıkartma konusunda maalesef bayanlar kadar şanslı değiller dolayısıyla bizim bur da PRP'yi yapmadan önce muayenesini yapıyoruz kronik bir hastalığı olup olmadığını görüyoruz eğer kronik hastalığı varsa PRP fayda görüp görmeyeceğini söylüyoruz.

PRP tedavisi aslında hiç zararı olmayan hiç bir yan etkisi olamayan bir tedavidir ama herkese uygulandığında aynı sonuç vermeyebilir. Dolayısı ile PRP yapmadan önce doktor mutlaka onu görecek onun tahlillerini isteyecek bazı tahlillerimiz var istedikten sonra bu PRP tedavisine başlayacağız."dedi.

Diğer Haberler