DÜNYA KIRŞEHİRLİLER DERNEĞİ TUZLA İSTANBUL'da KIRŞEHİRLİLERİ İFTARDA BULUŞTURDU

Dünya KIRŞEHİRLİLER Derneği düzenlediği iftar programı ile Tuzla İstanbul'da Kırşehirli Stk başkan ve yöneticileri ile hermşehrilerimizi bir araya getirdi.

Dünya KIRŞEHİRLİLER Derneği düzenlediği iftar programı ile Tuzla İstanbul'da Kırşehirli Stk başkan ve yöneticileri ile hermşehrilerimizi bir araya getirdi.

Programa İstanbul Milletvekili İsmet UÇMA, Tuzla Belediye Başkanı  Dr. Şadi YAZICI,Ak Parti Tuzla İlçe Başkanı  Suat DURAK, Milliyetçi Hareket Partisi Tuzla İlçe Başkanımız  Erdem DOĞRUER, Milliyetçi Hareket Partisi Pendik İlçe Başkanı  Yüksel CEBE, Ak Parti Tuzla İlçe Başkan Yardımcısı SKM Başkanı Sayın İsmail ÇETİN, Tuzla ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Aydın BORA'nın yanı sıra Meclis Üyeleri Dernek Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Dünya Kırşehirliler Derneği Başkanı Ünal KAYA "Katılım sağlayan herkese teşekkür ederek selamla konuşmaıs yaptı.Kırşehir'in değerlerinden bahsettiği konuşmasında, Ramazan sofralarını Ahilik kardeşliği ile buluşturarak birlikteliğimizi dahada sağlamlaştırdık. KIRŞEHİRLİ olma ruhunu TUZLA'mızda İSTANBUL'da yaşatmaya çalıştıkAhi Evran-ı Veli "Dünya hayatında çalışarak, Ahireti kazanmaktır AHİLİK"der.Bizde her çalışmamızda lider ülke TÜRKİYE yolunda kendi öz değerlerimizi yaşatarak birlikteliğimize katkı sunacağız" dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI konuşmasında "Kırşehir bir değerdir.Sizlerde değerlerinize sahip çıkıp yaşatıyorsunuz sizleri kutluyorum" dedi

İstanbul Milletvekili İsmet UÇMA yaptığı selamlama konuşmasında "Bende Kırşehirli oldum, lise aşkım Zahide Türküsü dinleyerek aşık oldum.Doktora tezim Ahilik idi.Kırşehir'in değerlerini tanıdım.Sizden daha çok Kırşehirliyim ben başkanımıza teşekkür ediyorum bizleri sizlerle buluşturduğu için."dedi.

Tuzla Ak Parti ilçe Başkanı Suat DURAK,  Tuzla Mhp İlçe Başkanı Erdem DOĞRUER birer selamlama konuşması yaparak Kırşehirli hemşehrilerimizle birlikte olmaktan dolayı duydukları memnunıyeti ifade ederek dernek başkanı Ünal KAYA'ya teşekkür ettiler.

Programa yoğun programlarından dolayı katılamayan İstanbul Milletvekilleri  Av.Serkan BAYRAM ve  Osman BOYRAZ  telgraf çekerek Kırşehirli hemşehrilerimize ve dernek başkanı Ünal Kaya'ya selamlarını ilettiler.

Ayrıca sazı ve sesiyle programa Kazım AYDIN çay sohbetinde renk katarak herkesi Kırşehir'e götürerek Neşet ERTAŞ'ı rahmetle anıldı

Dernek Başkanı Ünal KAYA, programda misafirlere 2 lige çıkan Kırşehirspor'un atkılarını takdim etti.

Diğer Haberler