Emlakçılar 2019 yılından umutlu!

Kırşehir Emlakçılar Derneği Başkanı Zeynel Biçici, 2018 yılı emlak piyasasında neler yaşandığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Emlakçılar Derneği Başkanı Zeynel Biçici, 2018 yılı emlak piyasasında neler yaşandığı hakkında Ahi Televizyonu'muza açıklamalarda bulundu. 

Biçici, Ahi Televizyonu'muza yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “2018’de ekonomi dar boğazdı. Dolar, Euro krizleri hepsi peşine yansıdı. Taşınmazlar güzeldi, işlerimizde iyiydi. Kiralama, daire alıp satma güzeldi. Bu 2018’in yarısında sonra otomatikman işler tabana indi. Alış-veriş olayımız sıkıntı çekti. Türkiye Cumhuriyetinde bu sıkıntıları illaki atlatacağız. Bunun yanında da insanların alım gücü düştü. Bankaların yüksek faiz uygulamasından dolayı kesinlikle alma şansı olmadı. 2018 yılı böyle sıkıntılı bir dönemden geçti. Sıkıntılı dönemden geçmesinin en büyük neticesi de bunlar. İnşallah 2019 yıla girdiğimiz bu dönemde nasip olursa daha refah, hızlı ve güzel bir ortamda ticari kavramda ilerleyeceğiz. 2019 yılının neler getireceğini şu anda görmemiz mümkün değil.  Şöyle de bakacak olursak euro ve doların düşmesin ve faizlerin biraz daha aşağıya çekmesi girişimcilerin ve yatırımcıların onların hareketliliğini sağlayacaktır

Diğer Haberler