ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk İşyeri Sahiplerine Seslendi

Ahi Televizyonu'na yaptığı basın açıklamasında kirada oturan esnaflarımızdan hala döviz ile kira ödemekteler ve kiraları artırılmaya çalışılmakta.

ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk kirada oturan esnaflarımızdan hala döviz ile kira ödemekteler ve kiraları artırılmaya çalışılmakta.

Esnaf Odaları Başkanı Bahamettin Öztürk esnaflarımız zor günler geçirmekte ve iş yeri sahipleri kiralarını ödemekte zorluk çekmekte işyeri sahiplerinin yardımcı olmalarını  istedi.

Bahamettin Öztürk bize gelen en büyük şikayetlerden biri de hala dövizle oturan esnaflarımızın üstüne üstlük kiralarına zam yapmaya çalıştıkları şeklinde şikayetler geliyor dediğimiz gibi işyeri sahipleri esnaflarımıza kira yönünden yardımcı olmalarını istiyoruz.

Esnafımız zor günler geçiyor senetlerine ödeyemiyorlar çekleri bankalardan dönüyor aldıkları ürünleri satamıyorlar raflarda bekliyor.

Esnaf kardeşlerimiz satın aldıkları ürünleri satacaklar ki paraya dönüştücekler ki size olan kira borçlarını ve piyasaya olan borçlarını ödeyecekler.

Bunun için diyorum ki gelin biraz elinizi vicdanınıza koyun esnaf kardeşlerimize yardımcı olun zaten çoğu esnaflarımız dövizle oturuyor bir de üstüne zam yapmaya çalışmayın her geçen gün işyerleri boşalıyor esnaf dükkan kapatmak zorunda kalıyor. Yarın esnaflar bir bir kapattığı zaman dükkanlarınızı kime kiraya vereceksiniz.

En azından içinde halen kiracı olarak oturan esnaf kardeşlerimize yardımcı olun."dedi.

Diğer Haberler