Geleneksel Kırşehirliler İftar Yemeğinin 15'cisi Ankara'da Yapıldı

Geleneksel Kırşehirliler Federasyonu'nun ve Kırşehirliler Vakfının ortaklaşa düzenledikleri iftar yemeği Ankara'da yapıldı.

Geleneksel Kırşehirliler Federasyonu'nun ve Kırşehirliler Vakfının ortaklaşa düzenledikleri  iftar yemeği Ankara'da yapıldı.

Bu yıl 15'cisi gerçekleştirilen Kırşehirliler Federasyonu iftar yemeğine Cumhur Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ankara Merkez Valisi Ahmet Altıparmak, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Anayasa  Mahkemesi Üyesi Recai Akyel, Eski Bakan Emrullah İşler, Ankara Ak Parti Millet Vekili Hacı Turan, Ankara CHP Millet Vekili Yıldırım Kaya, Kırşehir Ak Parti Millet Vekili Mustafa Kendirli, Kırşehir CHP Millet Vekili Dr. Metin İlhan, Kırşehir CHP Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Çankaya Belediye Başkanı Alperen Taşdelen, Kırşehir Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Çiçekdağ Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, Kırşehir Esnaf Sanatkarlar Başkanı Bahamettin Öztürk ve çok sayıda Kırşehirliler katıldı.

İftar programı kuranı kerim telaveti okunmasıyla başladı ardından iftar yemeği yendi.

İftar yemeğinde konuşma yapan Kırşehirliler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar sözlerine şöyle yer verdi; 15 yıldan beri geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimiz bir başka ifadeyle buluşma günümüz son iki yıldan beri biraz önce konuşmalardan belirtiği gibi Genel Başkan Oğuz Altın ve Vakıf yönetimi ile beraber ortaklaşa organize etmeye çalışıyoruz.

Çok şükür Ankara'da Kırşehirlilerin birlik ve beraberliğini ortaya koyan önemli bir unsurdur ve bu birlikteliğimiz inşallah ilelebet devam edecek Ankara'da yaşayan Kırşehirlilerimizi bir çatı altında toplayıp tek bir ses tek bir nefes olmaya devam edeceğiz.

Bizim bu buluşma günümüze davetimize Başta Danıştay Başkanımız olmak üzere hepinize şükranlarımı sunuyorum. Kırşehirliler Federasyonu Ankara'nın kurumundan ve derneklerinden oluşmuştur 2003 yılında kurulan Federasyonumuz 6 dernekle başlamış geldiğimiz bu günde 55 derneğe ulaşmış durumdayız.

Çok şükür bu politikayı zaten ben ve arkadaşlarım yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız be" Ben demeden Biz diyerek" felsefesiye hareket ettik. Hiç bir programı ve problemi şahsımızın olmamıştır tek bir meselemiz vardır Kırşehir ve Kırşehirli olmuştur bu düşüncede hareket ederek Kırşehirliler Vakfımıza Ankara Büyük Şehir Belediyesi tarafından tahsis edilen kullanımına tahsis edilen Kırşehir evinin vakfımızla yapmış olduğu sözleşmeleri neticesinde vakıf başkanı ve yönetim kurulu bir karar aldı Kırşehirliler Federasyonu ile kullanma kararı almıştır. O birlikteliği de o kağıt çatısı altına aldık ben başta Oğuz bey olmak üzere yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Federasyonumuz olarak Belediyemizin çeşitli kültürel etkinliklerine katılıyoruz bir yıldan bu güne kadar kısaca anlatacak olursam Keçiören Belediyesinin ve Etimesgut Belediyesinin kültür etkinliklerine Federasyon olarak katılım gösterdik.

Federasyonumuza bağlı bulunan derneklerimiz gerek Kırşehir'de olsun gerekse Ankara'da olsun festivallerine iştirak ettik. Sincan Kırşehirliler Derneğimizin, Cemele, Mahsenli, İnanç, Dere Fakılı ve Aydınlar Derneğimizede  tüm festivallerine gençlik kollarımız kadın kollarımız ve yönetimimizle birlikte katıldık.

Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Kaman ceviz festivaline yine Ankara'dan Federasyon Yönetim Kurulu üyesi ve kadın kolları ile iştirak ettik. Biliyorsunuz Kırşehir'imizin önemli unsurlarından Ahi Evran-ı  Veli  anma etkinlikleri her yıl yapılıyor ve bizde Ankara'dan Kırşehirliler Federasyonu olarak her yıl katılıyor ve Kırşehir'de oluyoruz."dedi.

15'cisi Düzenlenen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Kırşehir Valisi İbrahim Akın ise sözlerine şöyle yer verdi; Değerli misafirler değerli katılımcılar bu gün bu güzel iftar sofrasında sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyor hepinizi sevgiyle, saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Bize bu güzel iftar sofrasında buluşturan bu organizasyonu gerçekleştiren Kırşehir Dernekler Federasyonuna ve Kırşehir'liler Vakfı yöneticilerine huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum."dedi.

Diğer Haberler