GENÇLER A BASKETBOL KARŞILAŞMALARI SONA ERDİ

Okul sporları faaliyet programında yer alan Genç Erkekler A ve Genç Kızlar A Basketbol İl birinciliği müsabakaları il müdürlüğü Aşıkpaşa Spor Salonunda oynanan final karşılaşmalarının ardından tamamlandı.

Okul sporları faaliyet programında yer alan Genç Erkekler A ve Genç Kızlar A Basketbol İl birinciliği müsabakaları il müdürlüğü Aşıkpaşa Spor Salonunda oynanan final karşılaşmalarının ardından  tamamlandı.

Aşıkpaşa Spor Salonunda ilk önce Genç Kızlar finali ile başlayan müsabakalar Erkek finali ile sona erdi.

 

Karşılaşmaların sonunda Genç Kızlar A Basketbolda Kırşehir Lisesi, Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesini 98-26 mağlup ederek genç kızlarda il birincisi oldu. İl ikincisi ise Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi oldu.

 

Erkeklerde müsabakasında ise çekişmeli ve heyecanlı geçen maçların ardından, Genç Erkekler A Basketbolda il birincisi Ahi Evran Anadolu Lisesi olurken, ikinci Kaman İMKB Fen Lisesi, üçüncü Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi ve dördüncü Özel Ekin Sınav Temel Lisesi oldu.​

 

Karşılaşmaların sonunda dereceye giren okullara kupa, madalya ve başarı belgeleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Emre ASLAN ve Okul Sporları Şube müdürü tarafından sporculara takdim edildi.   

Diğer Haberler