GENÇLER ARASI KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARI DÜZENLENDİ

Cacabey Gençlik Merkezinde Gençler Arası ‘Türk Müziği, Şiir Okuma, Bilgi ve Tiyatro kategorilerinden oluşan Kültür ve Sanat Yarışmaları Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezinde düzenlendi.

Cacabey Gençlik Merkezinde Gençler Arası ‘Türk Müziği, Şiir Okuma, Bilgi ve Tiyatro kategorilerinden oluşan Kültür ve Sanat Yarışmaları Kırşehir Cacabey Gençlik Merkezinde düzenlendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk ŞAHİN; ‘Milli duygularımızın ve kültürümüzün yaşatılması, gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının sağlanması, benimsenmesi ve gençlerin serbest zamanlarının değerlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlen yarışmalarla Gençler; Türk Müziği-Şiir Okuma- Bilgi ve Tiyatro yeteneklerini sergileme fırsatı buldular. Bu vesile ile yarışmalarda dereceye giren gençlerimizi tebrik eder, hayatlarında başarılar dilerim,’ dedi.

Yarışmalar İl Birinciliği, Grup Birinciliği ve Türkiye Finali olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirildi, yarışmalarda il birincisi olan gençlerin, 20-22 Nisan 2020 tarihlerinde Nevşehir’de yapılacak olan grup yarışmalarına ilimizi temsilen katılmaya hak kazandılar.

Türk Müziği-Şiir Okuma- Bilgi ve Tiyatro Grup yarışmalarına gitmeye hak kazanan il birincisi gençlerimiz şöyle sıralandılar.

Gençler Arası Bilgi Yarışması, Lise kategorisinde Kaman Fen Lisesi Grubu, Üniversite kategorisinde Haçiko Grubu

Şiir yarışmasında, 14-17 yaş kategorilerinde “İstemem” isimli şiiri ile Hasan Hüseyin ÇETİNER, “Sol Yanım Acıyor Anne” isimli şiir ile Gülşah YILMAZ 18-25 yaş kız kategorilerinde “Ben Seni Görmeden Sevdim” şiiri ile Tenzile BİR “Ben Anadolu’yum” şiiri ile İbrahim KOŞAN

Ses yarışmasında; Türk Müziği kategorilerinde Fadime KORKMAZ, Zülfikar KARAKUŞ, Popüler Müzik erkek kategorilerinde, İbrahim Emir GÜRASLAN, Cover-Özgün Müzik Kategorisinde Bozkırın Evlatları

Tiyatro yarışmasında ise, Düşünenler grubu “Annemin Psikoloğu” oyunu ile birinci oldular.

Diğer Haberler