Gıda Denetimleri Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığının başlatmış olduğu denetim seferberliği kapsamında İl Müdürü Kenan ŞAHİN’in katılımlarıyla, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünde görev yapan bütün Kontrol görevlisi personellerce 25.11.2019 pazartesi günü ilimizde de denetim seferberliği başladı. Denetimler 30.11.2019 tarihine kadar devam edecek.

Bu kapsamda ilimizde; Et ve et ürünleri üreten iş yerleri, süt ve süt ürünleri üreten iş yerleri, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten iş yerleri, kebap ve şarküteri ile bakkal ve büfe gibi iş yerleri, okul kantinleri ve yemekhaneler, lokanta, restoran, dönerci, fast-food vb. toplu tüketim yerleri denetlenmektedir.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Kenan ŞAHİN; “Denetimlerdeki amacımız halkımızın sağlığını korumak ve vatandaşlarımızın güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamaktır. En iyi denetçinin tüketicilerin kendilerinin olduğu anlayışından yola çıkarak vatandaşlarımızın gördükleri olumsuzlukları 7 gün 24 saat Alo Gıda 174 hattına bildirebilir veya İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze başvurabilirler.”  diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Diğer Haberler