Hutbe Okuma Yarışması Düzenlendi

‘Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması’ Türkiye finali ilimizde düzenlendi.

‘Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması’ Türkiye finali ilimizde düzenlendi.

Hoca Ahmet Yesevi Camiinde Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından organize edilen ‘Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması’ Türkiye finaline Vali İbrahim Akın, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Ahmet İşleyen, İl Müftüsü Mehmet Yaman, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, din görevlileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti, açılış konuşmaları ve seçici kurul üyelerinin tanıtımı ile başlayan program yarışmanın icrası ile devam etti. Gençlerin hutbelerini okumasının ardından Seçici Kurul Başkanlığı görevini yürüten İl Müftüsü Mehmet Yaman jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu yarışmada dereceye giren öğrencileri açıkladı.

Bu kapsamda, 10 yarışmacının Hutbe okuduğu yarışmada Kocaeli Çayırova Şehit Er Mücahit Okur Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Emre Genç ise 1., İstanbul Beylikdüzü Azem Yükseloğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mustafa Yavuz Kavzan 2., Aksaray Merkez Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Servet Ulu ise 3. oldu.

Dereceye giren genç hatiplere ödüllerini veren Valimiz Sayın İbrahim Akın, dereceye giren ve yarışmada yer alan bütün gençleri tebrik etti.

Çeşitli ilahilerin seslendirilip dualar okunan program ödül töreni ile sona erdi. 

Diğer Haberler