İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu Yeni Karar

İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu, Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında 21.03.2020 tarihinde saat 16:00’da ikinci kez toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu, Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında 21.03.2020 tarihinde saat 16:00’da ikinci kez toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

       Son zamanlarda tüm dünyayı tehdit eden ve ülkemizde de görülen Koranavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle devletimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda ilimizde de bazı tedbirler alınmaya devam etmektedir. 

            Bu kapsamda:

 İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzun almış olduğu 21.03.2020 tarih ve 5 sayılı kararın 6. maddesinin iptali ile; vatandaşlarımızın bir arada bulunmaları ve/veya yapılan işlem sırasında bir çok kez fiziksel temasın olması nedeniyle, anılan virüsün yayılmasını artırarak vatandaşlarımız açısından riskli olabilecek berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. işyerlerinin faaliyetlerinin 21.03.2020 Cumartesi günü (bugün)  saat 18:00 itibariyle geçici süreliğine durdurulmasına ve bu işyerlerine ilgili meslek odaları ve belediyelerce gerekli bildirimlerde bulunulmasına,

oybirliği ile karar verildi.  

Diğer Haberler