İlimizde İşyeri Kiraları Çok Yüksek

İlimizde buluna özellikle cadde üzerinde bulunan işyerleri kiraları aldı başını gidiyor.

İlimizde buluna özellikle cadde üzerinde bulunan işyerleri kiraları aldı başını gidiyor.

İşyerleri kiralarını çok yüksek olması nedeniyle hem kiracılar hamda kiralık yazıp boş duran işyerleri sahipleri çok dertli.

Ana caddelerde oturan kiracılar kiraların dövize endeksli olmasından ve her sene işyeri sahipleri işyerleri döviz ile oturan kiraların arttırılmaması yönünden çıkan yasaya rağmen her yıl kiralarının dolmasıyla beraber zaten ülkemizde sabit bir döviz kurunun olamaması dolayısıyla üstüne birde zam yapmalarından şikâyet etmekteler.

Kiracıların en büyük sıkıntıları tabi bunla bitmiyor Ahi Televizyonu ve Ahice Gazetesi olarak röportaj yaptığımız esnaflarımız şu sözleri söyledi.

Bizler esnaflar olarak zaten işlerimiz durgun evimize ekmek parası kazanıp götüremiyoruz bazen günlerce siftah etmeden gidiyoruz yanımızda işçi çalıştırıyoruz ay sonu geldi mi bunların maaşıydı sigortasıydı işin içinden çıkamıyoruz.

Birde yıl sonu kira geldi mi kara kara düşünmeye başlıyoruz zaten döviz başını aldı gidiyor kiralarımız dövize endeksli acaba iş yeri sahibimiz kiramızı arttıracak mı sabit mi kalacak arttıracaksa ne kadar zam yapacak diye düşünüyoruz.

Yani biz esnafların en büyük derdi kira yıl sonu geldi mi kira derdi başlıyor malum ilimizde ana caddeler üzerinde kiralar başını aldı gidiyor kimse dur demiyor işyerlerinin biri açılıyor biri kapanıyor bu durum en çok işyeri sahiplerine yarıyor.

her kiracının girip çıkmasıyla beraber ha bire kiralar artıyor.''dedi'

Diğer Haberler