Karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor

İl Özel İdaresi karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdürmeye devam ediyor

İl Özel İdaresi karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdürmeye devam ediyor

 

    Gece saat 03.00’dan itibaren yağan kara ekiplerimiz anında müdahale etti. Özel İdare ekiplerimiz halkın ulaşımda sorun yaşamaması için tüm ekipleriyle teyakkuz halindedir.

 

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilimiz ilçe ve köylerde dün geceden beri etkili olan kar yağışı sonrası kapanan köy yolları, ekiplerin yoğun çalışmasıyla yeniden ulaşıma açıldı.
           İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz,   il özel idaresi olarak Merkez ve ilçelerimizde geceden itibaren 9 greyder, 6 bıçaklı kamyon, 5 kepçe, 6 pikap toplamda 26 iş makinesi ve 45 personel ile Karla Mücadele Ekibi oluşturduklarını ve bu kapsamda etkili olan kar yağışı sonucu yolları açma çalışmasının yürütüldüğünü aktardı.

Dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı sonucu Akçakent, Boztepe, Akpınar, Mucur, Çiçekdağı ve kaman ilçeleriyle bağlı köylerde kapanan tüm köy yollarının ulaşıma açılması için müdahale edildiğini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti;  İlimizde etkili olan kar yağışı sonucu karla mücadele ekiplerimiz dün gece saat 03.00’dan itibaren Akçakent, Akpınar, Boztepe, Mucur, Çiçekdağı ve Kaman ilçelerimizde kapanan köy yollarımızın açılması için gece boyunca yağan kara ekiplerimiz anında müdahale etti. Özel İdare ekiplerimiz halkın ulaşımda sorun yaşamaması için teyakkuz halindedir. Karla mücadelede önceliğimiz köy yollarının ulaşıma açık kalmasıdır. Gece gündüz çalışan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Diğer Haberler