Kırşehir'de Hububat ve Nohut Alımları Devam Ediyor

TMO Kırşehir Şube Müdürlüğü ve bağlı işyerlerince 2018/2019 hububat alım döneminde bugüne kadar 50.000 ton ürün alımı yapılmıştır.

Ödemeler ürün teslimatını müteakip 10 gün içerisinde üretici hesaplarına yapılmaktadır.

Toprak Mahsulleri Ofisi Kırşehir Şube Müdürlüğü , üreticilerden bugüne kadar 41.000 ton buğday, 7.000 ton arpa, 2.000 ton nohut olmak üzere toplam 50.000 tonluk alım yaptı. Alımlar 5 sabit işyeri 2 Tesisli Ekip olmak üzere 7 ayrı noktada devam etmektedir. Nohut üretimindeki artıştan dolayı piyasa fiyatlarındaki oluşması muhtemel düşüşün üreticilerimizi mağdur etmemesi amacıyla bu yıl ilk olarak nohut alımına da başlayan TMO, Kırşehir Merkez ve Kaman İşyeri kapalı depolarında nohut alımlarına devam etmektedir. Alımlar Pazar günleri hariç haftanın altı günü randevulu olarak yapılmaktadır.

TMO'ya ürün teslim edecek üreticilerin, alım noktalarında herhangi bir zorlukla karşılaşmamaları için ÇKS bilgilerini güncellemeleri, randevularını almaları, ürünlerini randevu alınan gün getirmeleri, anlaşmalı bankalardan alınacak ürün kartı veya banka hesap numaraları ile alım noktalarına gelmeleri gerekiyor.

Diğer Haberler