Kırşehir'de "Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" Kampanyası Devam Ediyor

Türk Kızılayı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, "Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" sloganıyla vekaletle kurban kesim kampanyasını sürdürdüklerini bildirdi.

Türk Kızılayı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, "Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" sloganıyla vekaletle kurban kesim kampanyasını sürdürdüklerini bildirdi.

Uygur, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl ki kampanyada hayırseverlere "Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" sloganıyla seslendiklerini ifade ederek, Türk Kızılayı'nın geleneksel hale gelen vekaletle kurban kesim kampanyası ile yurt içinde ve dışında ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

Kurban etlerini yüz binlerce mazlumun sofrasına ulaştırdıklarına vurgu yapan Uygur, uygulanan model sayesinde ihtiyaç sahiplerinin sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu et ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçladıklarını aktardı.

Kızılay'ın "Kurban'da Kızılay Modeli" sayesinde hayırseverlerin kurban ibadetlerini amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebileceklerine işaret eden Uygur, şunları kaydetti:

"Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilip 800 gramlık teneke kutulara konularak, yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Hayırseverler, Balkan, Afrika, Güney ve Orta Asya ile Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere yaklaşık 40 ülkede ihtiyaç sahipleri için Kızılay'a kurban vekaletlerini verebilecek. Yurt içi 1 hisse kurban vekalet bedeli olarak 750 lira öderken, yurt dışı kurban vekalet bedeli için 590 lira ödeyecek. Ayrıca ödemesini kredi kartıyla yapacak olan vekalet sahipleri dört taksit imkanından yararlanabileceklerdir. Kırşehir halkımızı kurban bağışı yapmaya bekliyoruz.

Diğer Haberler