KIRŞEHİR İŞİTME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye İşitme Engelliler Spor federasyonu tarafından 2018/2019 futbol sezonu 1.ligi karşılaşmaları maddi sıkıntılar neden gösterilerek 2018 yılı sonlarında iptal edilmişti.

Türkiye İşitme Engelliler Spor federasyonu tarafından 2018/2019 futbol sezonu 1.ligi karşılaşmaları maddi sıkıntılar neden gösterilerek 2018 yılı sonlarında iptal edilmişti.

Bu defa Federasyonumuz yeni bir karar alarak sezonun dörtlü turnuvalar şeklinde düzenlenmesini kararlaştırmıştır.

Böylece Kırşehir İşitme Engelliler spor kulübümüzün de mücadele ettiği 1. Ligde 2018/2019 sezonu 19 ile 21 Nisan 2019 tarihleri arasında Adana ilinde düzenlenecek dörtlü turnuva ile tamamlanacaktır.

Bu turnuvada takımımız Kırşehir işitme engelliler spor kulübü ile birlikte Afşin İşitme Engelliler spor kulübü, Kahramanmaraş işitme engelliler spor Kulübü ve Niğde İşitme engelliler spor Kulübü mücadele edecektir.

Turnuva tek devreli lig usulüne göre yapılacak ve 1. Sırayı alan takım Engelliler Futbol Süper ligine yükselecek, sonuncu olan takım ise bir alt lige düşecektir.

Kırşehir İşitme Engelliler spor kulübü olarak 22 kişiden oluşan kafilemiz ile 18 Nisan Perşembe günü Adana’ya Kırşehir Belediyemizin tahsis ettiği araçla gideceğiz. 19 nisanda çekilecek kuraların ardından üç gün boyunca 3 karşılaşma yapacağız ve 21 nisan günü turnuva sona erecek.

İlimizi en iyi şekilde temsil ederek turnuvadan süper lige yükselmiş bir takım olarak dönmek istiyoruz. Bütün uğraş ve çalışmalarımız bu yöndedir. Maddi sıkıntılara karşın geçen yıl mücadele eden takımımıza 5 yeni transfer yaparak daha güçlü bir takım oluşturmaya çalıştık. Sezon açılışımızı 17 martta Kırşehir’de yaptıktan sonra çalışmalarımıza hız verdik ve takımımızı hazır hale getirdik.

Kırşehirli spor severlerden destek ve dua bekliyoruz. Ayrıca takımımıza destek ve yardımlarını esirgemeyen Gençlik ve spor il müdürlüğümüz ile tüm çalışanlarına ve Kırşehir Belediyemize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Kırşehir İşitme Engelliler  Spor kulübü Antrenörü

Ramazan Karalar

Diğer Haberler