Kırşehir SGK'da Sona Gelindi!

Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü binası inşaatında çalışmalarda sona gelindi.

 

Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü binası inşaatında çalışmalarda sona gelindi. İnşaat çalışmaları tamamlanmak üzere olan ve hızlı yükselişi gözlerden kaçmayan Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurulu Yeni Hizmet Binası, toplam 5 bin 719 metrekare arsa alanı, 3 bin 439 inşaat alanına sahip. Ferah ve geniş salonları, bekleme alanları ve modern hizmetiyle göz kamaştıracak olan Kırşehir SGK il binasının en kısa sürede hizmete girmesi bekleniyor. 

                Kırşehir SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz ise, SGK binası tamamlanıncaya kadar eski Müftülük binasında hizmet vermeye devam edeceğini kaydetti. 1994 yılında yapılan ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılması gerektiği kararlaştırılan Medrese Mahallesi’ndeki Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü hizmet binası, yeni bina tamamlanana kadar Ankara‐Kayseri Karayolu üzerindeki eski Müftülük binası içinde çalışmalarını sürdürüyor.
                Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, yeni hizmet binasının aynı arsa üzerine yapıldığını belirtti.  Akdeniz,  "İl Müdürlüğümüzü geçici bir süre şu anki bulunduğumuz binaya taşındık. Mevcut binayı yıkarak aynı alana yeni inşaatın yapımında başladı ve çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu binasının yapımına başlandı ve hızlı bir şekilde devam ediyor.  Yapımı devam eden hizmet binası toplam 5 bin 719 metrekare arsa alanı, 3 bin 439 inşaat alanına sahip. 2 bodrum katı, zemin kat, 2 normal kat ve teras kat olacak şekilde yapıyoruz. Böyle modern bir binayı Kırşehir'e kazandırdığımız için çok mutluyuz. Kırşehir'de Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri güler yüz örneği ile veriyoruz ve bunun sonucu olarak 81 ilde yapılan memnuniyetlik anketiyle Sosyal Güvenlik Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü yüzde 85 gibi yüksek bir oranla ön sıralarda yer aldı. Bu da verdiğimiz hizmetin öncülüğü ve kalitesini göstermekte. Makam ve mevkiler hepimiz için gelip geçicidir, önemli olan bu güzel ilimize hizmet etmek kalıcı eserler bırakmak" dedi. 

Diğer Haberler