Kışın Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Kış mevsiminin kendini göstermeye başladığı şu günlerde neredeyse herkesin tek derdi hasta olmamak. Hasta olmak istemeyen vatandaşlar da soluğu aktarlarda aldı.

ış mevsiminin kendini göstermeye başladığı şu günlerde neredeyse herkesin tek derdi hasta olmamak. Hasta olmak istemeyen vatandaşlar da soluğu aktarlarda aldı. Vatandaş, aktarlardan şifalı bitki çayları temin ediyor. Bitki çaylarının içerisinde bulunan antioksidanlar bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bu yüzden bitki çayları içerek gribal hastalıklara karşı korunmak mümkün…  

Hasta olmak istemeyen herkes soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan bitki çaylarını tercih etmeye başladı. Bu sebeple biz de 40 Arena Gazetesi olarak Aktar, Emre Öz, İle görüştük. Öz’den sağlık açısından en çok kış mevsiminde tercih edilen ‘bitki çayları’ hakkında bilgi aldık.  

Öz, “Tüketilen kış çayları insanların bağışıklık sitemini güçlendiriyor.  Doğal antibiyotik görevi yapıyor” 

Aktar Öz, yaklaşık 16 yıldır lokman hekim olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı. Uzun yıllardır aktarlık yaptığını belirten Öz,   şifalı bitkiler üzerine araştırmalarına devam ettiğini de dile getirdi. 

Kış mevsiminde bağışıklık sistemi etkileniyor 

Kış mevsiminin bağışıklık sistemini etkilediğine işaret eden Öz,, bitki çayları hakkında şunları söyledi: “Tabi malum kış mevsimi gelince özellikle mevsim geçişlerinde mutlaka insanlar gribe yakalanıyorlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için birçok aktarın hazırlamış olduğu kış çayı var. Kış çayının içerisinde ise; zencefil, tarçın, havlıcan, zerdeçal, karabiber, altınotu, narçiçeği, karanfil, ıhlamur gibi bitkiler bulunuyor. Bu bitkiler karıştırılarak, kış çayı hazırlanıyor. Hazırlanan kış çayları günlük tüketilebilir. Ama tüketicileri burada uyarmak gerekiyor. Günlük 2-3 bardak ya da fincan tüketilmesi gerekiyor. Daha fazla tüketimi sakıncalı."dedi

Diğer Haberler