KIYŞAD, AYLIK TOPLANTISINI KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPTI

Kısa adı KIYŞAD olan Kırşehir Yazarlar Şairler Derneği aylık toplantısını Neşet Ertaş Kültür Merkezinde yaptı.

Geçmiş ayın kısa faaliyetlerini dile getiren dernek başkanı Veysel TURGUT, Kasım ayı içerisinde ,15-16-17 Kasım 2019 tarihleri arasında kutlanması gereken "Uluslar arası Aşık Paşa Festivali" hakkında değerlendirmelerde bulundu ve yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Belirtilen tarihler arasında festivale il dışından 10 şair,Kırşehir Kıyşad'dan bazı şair ve ozanlar ve yurt dışından da 2 şairin katılacağı bilgileri verdi. Üniversite de ki programı Erol KILIÇ, Neşet Ertaş Kültür Merkezinde ki programı da Sait SARGIN sunacak.

15 Kasım tarihinde şiir ve türkü şöleninin ilk programı Üniversite konferans salonunda yapılacağı bu programda yurt dışından ve yurt içinden gelen şairler ve ozanlarla Kıyşad üyelerinden 4 şair ve ve 3 etkinlikte rol alacaklardır. Üniversite de ki programda Kıyşad üyeleri ozanlardan; İsa ERDOĞAN, Ertuğrul ÖCAL ve Hikmet ŞENTÜRK türkülerini sunacak.

16 Kasım 2019 tarihinde Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezinde yapılacak etkinliğe yurt içinden ve yurt dışından gelen şairler ve ozanlar programa katılacak. Ozanlardan Ahmet SUPHİ, Neşet Ertaş'a ait , Kıyşad üyesi Adnan TORUN (Toruni), Mahsuni'nin türkülerinden okunacak.

Yurt dışından Dağıstan Cumhuriyetinden ve Güney Azerbaycan'dan şairler katılacaklardır. T.R.T. Sanatçılarımızdan Bünyamin AKSUNGUR, çeşitli Türk yöreleri türküleriyle programa renk katacak.

Uluslar arası Aşık Paşa Şiir ve Türkü Şöleninde şu illerden şairler katılacaktır.:Ankara,Antalya,Denizli,Kayseri,Kırklareli,Sivas,Tokat,

Yozgat katılacak.

Diğer Haberler