KIYŞAD, YAPACAKLARI ETKİNLİKLERİ GÖRÜŞTÜ

Kısa adı KIŞAD olan, Kırşehir Yazarlar Şairler Derneği aylık toplantısını Kırşehir Neşet ERTAŞ Kültür Merkezinde cumartesi günü yaptı.

Kısa adı KIŞAD olan, Kırşehir Yazarlar Şairler Derneği aylık toplantısını Kırşehir Neşet ERTAŞ Kültür Merkezinde cumartesi günü saat 13.30 da yaptı.
Ahilik Haftasında yaptığı etkinliklerle büyük beğeni toplayan KIYŞAD üyeleri Kasım Ayı içerisinde yapılacak olan Uluslararası Aşık Paşa Şiir Şöleninde verilecek görev doğrultusunda üzerlerine düşen görevleri yapacaklar.
16 Kasım 2018 tarihinde Ahi Üniversitesi Salonunda saat 18.00 de yapılacak olan şiir şöleninde görevlendirilmiş üyeler şölene katılacak misafir şairlerle birlikte şiirlerini okuyacak.
Nisan Ayında Kıyşad, Mucur'da, Kaman'da ve Çiçekdağı'ında o yörelerin rahmetli olmuş ünlü şairlerini anma etkinliklerinin yapılması kararını almıştır. Milli Eğitim Müdürlüğü ile diyalog kurup Bil Okullarında etkinlikler düzenlenmesini, Kurancalı Kasabasında yapılacak etkinliklere de katılma kararları aldı.
Yıllar önce yaşamış il ve ilçelerde ki şairlerin araştırılması, eserlerinin derlenmesi ve programlarda sunulması, bastırılacak antolojilerde yer verilmesi konuları da görüşüldü.
Toplantıya Kerkük Telafer'den Kırşehir'e 2 yıl önceden göç eden şair İbrahim MERİ ,toplantıya katılmış, şiiri okuyup Türkmenlerin acılarını ,Türklerin birlik olmalarını dile getirmişti. Telefarden göç ederek Kırşehir'e yerleşen ailelerin sayısının 70 i geçtiğini belirti.

Diğer Haberler