Koordinasyon Kurulu 2019 Yılında 3. Kez Toplandı

İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı 3. Toplantısı ve İdari Şube Başkanları Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı 3. Toplantısı ve İdari Şube Başkanları Toplantısı Valimiz Sayın İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Neşet Erteş Kültür ve Sanat Merkezi Aşık Said Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra daire müdürleri, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, bölgesel kuruluşların temsilcileri ile yatırımcı kurum müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, ilimizde yürütülmekte olan 218 projenin toplam maliyetinin 2 milyar 668 milyon 300 bin TL olduğunu söyledi.

2019 yılında bu projelere toplamda 372 milyon 202 bin TL ödenek ayrıldığını belirten Valin İbrahim Akın, “Geçmiş yıllar dâhil bu projelere bugüne kadar toplam 957 milyon 519 bin TL harcanmıştır. Programda yer alan 218 projeden 10’u tamamlanmış, 163 proje de devam etmektedir. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yatırımcı kurum ve kuruluşlarımızın ilimiz ölçeğinde yürüttükleri projeler kapsamında çalışmalar hakkında bilgi almak ve kurumlar arası koordinasyonu ve işbirliğini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. İlimizde kamu kaynaklarını, kurumların koordineli bir şekilde çalışarak işbirliği içerisinde kullanımı sorunların çözümünde yardımcı olacaktır.” dedi.

Toplantıda ayrıca, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Alaattin Gayretli, il düzeyinde yürütülen kamu yatırımlarının elektronik ortama "yatırımlara  ilişkin güncel verileri içeren, coğrafi tabanlı ve görsel bilgilerle desteklenmiş bir şekilde" aktarılması, kamu yatırımlarının, yerel ve merkezi düzeyde aktif olarak izlenmesi, analiz edilmesi ve geleceğe yönelik olarak projeksiyon yapılabilmesini amacıyla hayata geçirilen İl Yatırım Takip Sistemi (İLYAS) hakkında sunum yaparak katılımcılara bilgi verdi.

Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi.

Diğer Haberler