Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İlimizdeydi

Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk, bazı ziyaretler gerçekleştirmek ve düzenlenen toplantılarda ilimiz eğitim-öğretim hayatıyla ilgili istişarelerde bulunmak üzere ilimize geldi.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, bazı ziyaretler gerçekleştirmek ve düzenlenen toplantılarda ilimiz eğitim-öğretim hayatıyla ilgili istişarelerde bulunmak üzere ilimize geldi.

Programına Valiliğimizi ziyaret ederek başlayan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk, ilk olarak Vali İbrahim Akın ile görüştü ve ilimiz eğitim durumu hakkında genel brifing aldı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Valilik ziyaretinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kırşehir’in eğitimde iyi seviyede olduğunu söyledi.

Bugünkü gerçekleştirilecek ziyaret ve toplantılarda Kırşehir’in eğitim kalitesini daha da yükseltmek, bu konuda yeni atılımların, yeni projelerin nasıl ve ne şekilde yapılabileceğini değerlendirmek üzere görüşmeler yapacaklarını belirten Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk, “Kırşehir’e gelmiş olmak ve eğitim-öğretim hayatıyla ilgili bazı istişarelerde bulunmak üzere Kırşehir’i ziyaret etmiş olmak mutluluk verici. Bugünkü ziyaretimizde düzenlenen toplantılarda Kırşehir eğitim camiasıyla bir araya gelerek görüş alış-verişinde bulunacağız. Kırşehir eğitim hayatının çok daha ilerlemesi, eğitim bayrağının burada yükselmesi için gereken her türlü tedbiri toplantılarda değerlendireceğiz. Bu ziyaretin verimli geçeceğine inanıyorum. Kırşehir, büyük atılımlar yapacak seviyeye gelmiş durumda. Bizler de çocuklarımızın eğitim alanında daha iyi imkânlara kavuşması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Vali İbrahim Akın da konuşmasında, “Ülkemizde eğitimde marka şehirlerden bir tanesi olan Kırşehir, eğitimde geldiği seviyeyle övünmekte, eğitim alanındaki başarımız bizleri onurlandırmaktadır. Eğitim konusuna oldukça önem verdiğimiz ilimizde Milli Eğitim Bakanımız  Prof. Dr. Ziya Selçuk’u ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Kendilerine eğitim şehri Kırşehir’e hoşgeldiniz diyoruz. Bugünkü toplantılarda eğitim konusunda neyi nasıl yaparsak daha ileri seviyeye taşırız onları görüşüp fikir alış-verişinde bulunacağız. Amacımız yaptığımız çalışmalarla ilimizi eğitimde daha ileri seviyelere taşımaktır.” dedi.

Ardından, Valiİbrahim Akın ve beraberindeki protokol ile birlikte ilimizdeki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve hayırseverlerle bir toplantı gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanımız  Prof. Dr. Ziya Selçuk, akabinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası içerisinde yer alan Sosyal Gelişim Merkezi, Tasarım ve Beceri Atölyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve kursiyerlerle sohbet etti.

Buradaki programın ardından, yine Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” adlı konferansta ilimiz eğitim camiası ile buluşan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, konuklara hayat hikâyesinden kesitler sundu ve tecrübelerini aktardı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, son olarak Kırşehir Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ile bir sohbet gerçekleştirdi. Burada öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, gençlere çeşitli nasihatlerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, okulda yakaladıkları derslerdeki başarının yanı sıra sosyal aktivitelere de katılmalarının onları gerçek hayatta da başarıya ulaştıracağını söyledi.

Bakan, Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi’ndeki programının ardından ilimizden ayrıldı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un ilimizdeki programlarına Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Ortaöğretim Genel Müdürü Cevdet Vural, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Bakanlık bürokratları, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ve ilimiz eğitim camiası eşlik etti. 

Diğer Haberler