MUCUR FATİH ORTA OKULU ROBOTLARI TANITMA FUARI YAPILDI

Mucur Fatih Orta Okulu çok başarılı Gelişim Teknoloji Öğretmeni Yasin TURSUN 'un öğrencileriyle birlikte hazırlamış oldukları "Robotik Kodlama Çalışmaları" hazır hale gelmiştir.

Mucur Fatih Orta Okulu çok başarılı Gelişim Teknoloji Öğretmeni Yasin TURSUN 'un öğrencileriyle birlikte hazırlamış oldukları "Robotik Kodlama Çalışmaları" hazır hale gelmiştir.

21.05.2019 tarihinde Mucur Gençlik Merkezinde saat 10.00 da Fatih Orta Okulu Öğrencilerinin hazırlamış olduğu sergi ilgiyle ve beğeni ile gezilmiştir. İlçe Kaymakamının,Jandarma Bölük Komutanının, İlçe Emniyet Müdürünün ,İlçe Müftüsünün, daire ve kurum amirlerinin, okul müdürlerinin ve öğretmenlerin ilgiyle ve hayranlıkla izledikleri sergi bir gün akşama kadar açık kalacaktır.

7 yıldır Mucur Fatih Orta Okulunda görev yapan Kaman'ın İsahocalı Köyü nüfusuna kayıtlı olan ve mesleğinde 13. yılını dolduran Yasin TURSUN, önümüzde ki öğretim yılından itibaren Kırşehir Abdülkadir Özcan ,Proje İmam Hatip Lisesinde görev yapacaktır.

Birbirinden güzel,anlamlı ve takdir edilen bu çalışmalar 3 yıldır Mucur'da ve Kırşehir'de halka sunulmuştur. İlk yıl Kırşehir Cacabey Meydanında yapılan fuardan sonra, geçin yıl da Kırşehir Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde açılan fuara katılmışlardır.

Bu senede 29.05.2019 tarihinde yine Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde saat 10.00 da açılacak ve saat 18.00 e kadar bu fuar gezilebilecektir. Fuarda 50 nin üzerinde çeşitli robotlar sergilenecektir. Ellerindeki imkanları değerlendirerek,atık maddeleri de kullanarak yapılan her robota 200- 300 lira arasında masraf edilmiştir.

Milletine ve ülkesine hizmet etmeyi,eserler üreterek ekonomiye ve sanayimize katkılar sağlamayı ilke edinen bu süper öğretmenimizi kutluyoruz. Bu çalışmalarda iş birliği ve dayanışma sağlayarak eserlerin ortaya çıkmasında katkıları olan idarecileri ve tüm personelleri kutluyoruz.

Mucur Gençlik Eğitim Merkezinin sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalara ev sahipliği yapması, bu binanın önemi daha da iyi anlaşılmaktadır.

Çalışmak,üretmek insanlığa faydalı olmak bir ilke olmalıdır.

Diğer Haberler