Müsiad ve Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan'dan Gazeteciler Günü Mesjı

Müsiad ve Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan “Basın Organları Demokrasilerin Her Zaman En Büyük Güvencesidir” dedi

Müsiad ve Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan “Basın Organları Demokrasilerin Her Zaman En Büyük Güvencesidir” dedi

Müsiad ve Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı .Eraslan mesajında “Sevgili gazeteciler her zaman  vatandaşın zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin  her zaman gözü kulağı olmuştur.”ifadelerini kullandı.

Eraslan “Gazetecilik mesleği kamuoyuna haber ve bilgi akışı sağlama yönüyle çok önemli ve yeri doldurulamaz bir misyona sahiptir. Basınımızın özgür olması, hür ve bağımsız yayıncılık yapması, ülkemiz ve milletimiz için geçmişte olduğu gibi bu günde büyük önem taşımaktadır.Yaygın basının tamamlayıcısı olan yerel basının güçlü olması, desteklenmesi görevini rahat bir ortamda ve güven içinde ifa etmesi şehrimizin her zaman yararına olacaktır.

Değerli Basın mensuplarının "Farklı görüşlerin fikirlerin, anlayışların dile getirilmesine imkan sağlayan, sorunları, yanlışlıkları dile getirme gibi çok önemli işlevleriyle hayatımızın önemli noktasında yer alan değerli arkadaşlarımızın toplumsal bilinci güçlendirme adına toplum üzerindeki etkisinin büyük olduğu tartışılmaz bir konudur.

Kırşehir’de gece gündüz demeden gerekirse hayatlarını tehlikeye atarak büyük çaba sarf eden, her şartta sorumluluk bilinciyle çalışan her bir çalışanın şüphesiz yararlı katkıları ve büyük bir emeği vardır. Basın organları demokrasilerin her zaman en büyük güvencesidir.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin gözü kulağı olmuştur. Özellikle de 15 Temmuz ve sonrası yaşadığımız süreçte, hain darbe girişimine karşı verdikleri mücadeleden ve dik duruşlarından ötürü övgüyü hak etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta ilimizde faaliyet gösteren değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan “Gazeteciler Gününü” kutluyor çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi

Diğer Haberler