Neşet Ertaş Türküleri Okuma Ses Yarışması Yapıldı

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında saat 14,00'da Neşet Ertaş Kültür Merkezi Neşet Ertaş salonunda ilimizde ilk defa düzenlenen liseler arası Neşet Ertaş Türküleri Okuma ses yarışması final programı düzenlendi.

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında saat 14,00'da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Neşet Ertaş salonunda ilimizde ilk defa düzenlenen liseler arası Neşet Ertaş Türküleri Okuma ses yarışması final programı düzenlendi.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programa Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, İl Kültür Turizm Müdürü Halil Çalışır, Müsiad ve Ahi Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan, Okul Müdürleri, Kurum Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

İlimizde yaklaşık bir ay önce Ahi Evran Üniversitesinde müzik bölümü öğretmenleri ve liselerimizde görev yapan müzik öğretmenlerimizin bir araya gelmesiyle oluşturulan bir bir yarış komisyonu kuruldu.

İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu'nda ön elemeler yapılmaya başlandı ve yoğun bir katılım sağlanan çalışmalarda bu güne kadar gelindi.

Kırşehir'in tarihsel bir yapı olarak müzikle iç içe oluşu Abdallık ve Bozlak geleneğinin şehre bıraktığı izleri taşıması, yerel ve ulusal müzik ustalarını yetiştirmiş olması ve UNESCO tarafından yaratıcı bir müzik şehri seçilmesi gibi önemli özellikleri barındırması Kırşehir'de yapılan bu etkinlikleri daha da önemli kılmıştır.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liseler arası Neşet Ertaş Türküleri okuma ses yarışması final programında değerli halk ozanı Neşet Ertaş türküleriyle tekrar anıldı.

Neşet Ertaş Türküleri okuma ses yarışması final programına 10 öğrenci katıldı. yarışmada 1.'liği Mehmet Emin Aslan 2.'liği Nigar Karakılıç 3.'lüğü Yavuz Selim Sarıyıldız aldı. Yarışma sonunda 1.'ci ve 2.'cilere ödüllerini Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz 3.'cüye ise Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz verdi.

Diğer Haberler