OYUNCAKLAR GERÇEK SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi “Sahipsiz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın Kampanyası ile Oyuncakları Gerçek Sahiplerine Ulaştırdı.

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi “Sahipsiz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın Kampanyası ile Oyuncakları Gerçek Sahiplerine Ulaştırdı.

 

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Sahipsiz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın Kampanyası “ile oyuncakları gerçek sahiplerine ulaştırdı.

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yönetimi ve öğrenciler Kırşehir’de anlamlı bir kampanyaya imza attı. Okul bünyesinde başlattıkları “ Sahipsiz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın Kampanyası” ile kullanılmayan, atıl durumda olan oyuncakları toplayarak tamir etti,  temizledi ve oyuncağı olmayan çocuklara hediye etti. Geçen yıl ilkini gerçekleştirmiş oldukları kampanyanın ikincisini de bu yıl gerçekleştiren öğrenciler, gelecek yıllarda da bu kampanyayı devam ettirmek istiyor. Kampanya kapsamında yaklaşık 1,5 ay boyunca kampanya için çalışan öğrenciler ve öğretmenler kapı kapı gezerek kullanılmayan oyuncakları topladı.Kırşehir'de diğer okullarda destek verdi.Bu yıl yaklaşık olarak 240 çocuk için oyuncak toplandı.Her geçen yıl oyuncak sayısının artarak devam ettiği kampanya herkes tarafından güzel tepkiler aldı.

Başlatmış oldukları kampanya hakkında bilgiler veren Okul müdürü Hakan VAHABOĞLU “Evlerde kullanılmayan, atıl durumda olan oyuncakları topluyoruz, okulumuzda yıkıyor, temizliyor, tamir ediyoruz. Yaklaşık 1,5 aydır devam eden kampanyamız sayesinde bu yıl 240 öğrencimize oyuncak hediye ettik. Oyuncakları esas sahiplerine ulaştırmak üzere çıktığımız bu yolda okulumuzun tiyatro kulübü ve öğretmenlerimiz çok uğraştılar onlara çok teşekkür ediyorum. Sosyal bilinci arttırmak, öğrencilerdeki kaynaşma ortamını sağlamak, sevgi bağını arttırmak için böyle bir kampanya başlattık. Biz biliyoruz ki  bir çocuğun ne kadar oyuncağı olursa olsun ona hediye edilen küçük bir oyuncak bile onu mutlu eder. Bu yıl 2. düzenlediğimiz bu kampanyayı gelecek senelerde uygulamayı düşünüyor ve çok istiyoruz. Çocukların yüzünde oluşan o gülümsemenin nedeni olmak bizler için çok önemli. Oyuncak bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımız şimdiden okulumuza oyuncakları getirebilirler, bizlerle iletişime geçebilirler.Biz bu oyuncakların bakımını yapıyor ve depoluyoruz.Bu kampanyayı başlatırken okul okul, sınıf sınıf listeler halinde çalıştık. Oyuncak dağıtımı yapılırken kargaşanın olmaması, hiçbir çocuğun ağlamaması, üzülmemesi için listeler belirleyerek çalıştık. Oyuncaklar tek tek ayrıldı, listelendi, paketlendi ve kolilendi. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz kampanya süresinde yorulsalar bile çocukları oyuncaklar ile buluştururken gözlerindeki o sevinci ve mutluluğu görmek ayrı bir mutluluk ve neşe  oldu bizler için. Amacımız çocuklarımızı bir an olsun sevindirmek, paylaşma duygusunu kazandırmak, atılacak olan oyunları değerlendirerek, oyuncaksız hiçbir çocuğun kalmamasını sağlamaktı.Kampanyamıza herkesin destek olmasını bekliyoruz” dedi

Oyuncak paketlerini koliler haline getiren okul yönetimi öğretmenler ve öğrenciler belirlemiş oldukları okullara  tek tek giderek hazırladıkları oyuncakları miniklere hediye etti. Minik öğrencilerin sevinci görülmeye değerdi.

Haber : Cansu KILINÇ

Diğer Haberler