Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay: “Doğalgaz Özbağ’ımıza Hayırlı Olsun”

Özbağ Kasabası’na Doğalgaz getirilmesi konusunda 26. Dönem Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan’ın çalışmaları doğrultusunda uzun süredir yapılan istişare sonucu; doğalgaz getirilmesi için altyapı oluşturulmuştu.

Kır-Gaz Kırşehir Şubesi 31.01.2018 tarih ve 72 sayılı yazıları ile Kasabamıza Doğalgaz arzı için Etüt çalışmasına esas teşkil etmek üzere birtakım bilgi ve belgeleri Özbağ Belediyesi’nden talep etmişti. 06.02.2018 tarihinde Kır-Gaz yetkilileri de konuyu paylaşmak üzere Belediyeye nezaket ziyaretinde bulunarak, konuyla ilgili Belediye Başkanlığına bilgi alış verişinde bulunmuşlardı. Doğalgaz çalışması altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte yatırım programına alındı.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça kasaba halkını bilgilendiren Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay’ın yoğun çabaları sonuç verdi. Özbağ’a doğalgaz geliyor diyerek müjde veren ve şimdiye kadar verdiği sözleri tek tek yerine getiren Başkan Ay, büyük bir projeye daha imza attı. Özbağ’a doğalgaz getirilmesi için gece gündüz demeden var gücüyle çalışarak tüm engellemelere ve dedikodulara rağmen doğalgaz ihalesinin yapılmasını sağlayarak ana boru döşeme işlemini başlattı. 2018 yılı sonuna kadar Ankara asfaltı altındaki yerleşim yerlerine doğalgaz verileceği planlanmaktadır. Geri kalan kısmına ise 2019 yılında dogalgaz bağlantısı yapılarak kasabanın tamamı doğalgaz’a kavuşacaktır.

Özbağ halkı herşeyin en iyisine layıktır diyen Özbağ Belediye Başkanı Ay, “Doğalgazın kasabamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz.” dedi. 

Diğer Haberler