Parası İçin Öldürülen Yusuf Eraslan Davasında 5 Kişinin Yargılanmasına Başlandı

Kırşehir’de parası için 10 ay önce evinde ölü bulunan Yusuf Eraslan davasında haklarında ’tasarlayarak adam öldürme ve yağma’ suçlarından dava açılan tutuklu sanıklar A.M.T., R.T., M.A., Ö.G., kadın sanık N.K., mahkemeye çıktı.

Kırşehir'de parası için 10 ay önce evinde ölü bulunan Yusuf Eraslan davasında haklarında 'tasarlayarak adam öldürme ve yağma' suçlarından dava açılan tutuklu sanıklar A.M.T., R.T., M.A., Ö.G., kadın sanık N.K., mahkemeye çıktı.

Mahkeme İddianamedeki atılı suçlar yüzlerine okunan sanıkların savunmaları alındı. Yaşlı adamın evinin banyosundaki küvette boğularak öldürülmesi olayına ilişkin suçlarını itiraf eden M.A., Ö.G., ve R.T., cinayet suçunu birbirlerinin üzerine atarak tahliye ve beraatlerini istedi.

Cinayeti kendisinin işlemediğini öne süren Ö.G., "Yusuf amcayı ben öldürmedim, R.T., öldürdü. Evde iki kasanın anahtarını M.A., aradı. Salonda Yusuf amcayı baygın halde görünce, 'bir şey yapmayalım, alacağımızı alıp çıkıp gidelim' diye ağladım. Bantla ellerini, ayaklarını ve ağzının bağlanmasına yardım ettim. Kasaların anahtarlarını bulamayan R.T. ile M.A., Yusuf amcayı sürüyerek banyoya götürdü" dedi.

10 ay önce Yusuf Eraslan, oğlunun ulaşamaması sonrası evinde ölü halde bulunmuş, yaşanan olay sonrası polis şüphelenerek başlattığı tahkikat sonrası cinayeti çözmüştü. 

Diğer Haberler