Şampiyon Kırşehir Belediyespor 2. Ligde

Kırşehir Belediyespor, Ahi Stadında karşılaştığı Bergama Belediyespor’u 3-1 mağlup ederek grubunda şampiyon oldu ve 2. Lige yükseldi.

Kırşehir Belediyespor, Ahi Stadında karşılaştığı Bergama Belediyespor’u 3-1 mağlup ederek grubunda şampiyon oldu ve 2. Lige yükseldi.

Vali İbrahim Akın, maçtan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl BAL’dan 3. Lige çıkan, bu sene de yine şampiyon olarak 2. Lige yükselen Kırşehir Belediyespor’u tebrik ettiğini söyledi.

Kırşehir Belediyespor’un başarılarının devam edeceğine inandıklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Sezonu olaysız tamamladık, dolayısıyla centilmenlik ve şampiyonluk birlikte geldi. Bugün sahada bir tarafta grubunda lider konumunda olan Kırşehir Belediyespor, diğer tarafta ligden düşen Bergama Belediyespor vardı. Maç dostça tamamlandı, iki taraf da birbirini alkışladı. Spor sevgidir, kardeşliktir, barıştır, dostluktur. Ayrıca, takımlarını centilmence destekleyen bütün Kırşehirli taraftarlara ve takımı destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Bu şampiyonlukta emekleri olan futbolcularımız, teknik heyet ve bütün kadroya teşekkür ediyor, tekrar tebrik ediyorum.” dedi.

Kırşehir Belediyespor’un bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan ettiği maçı izlemeye gelenler arasında Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Milletvekillerimiz Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Ankara Milletvekili Hacı Turan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, daire müdürleri ve binlerce sporsever taraftarımız yer aldı.

Kırşehir Belediyesporlu futbolcular, teknik direktör ve teknik ekip maçtan sonra taraftarları selamladılar. Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahattin Dinçel, selamlama konuşmasında başta  Valimiz İbrahim Akın olmak üzere takıma destek veren herkese teşekkür etti.

Diğer Haberler