Sıcak Havalarda Bol, Bol Su Tüketin

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Doktoru Metin Durandurdu yaz aylarında bol, bol su tüketin dedi.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Doktoru Metin Durandurdu yaz aylarında bol, bol su tüketin dedi.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Doktoru MetinTanrıbuyurdu yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; Yaz aylarının gelmesiyle vücudumuz ister istemez terlemekte ve bunun sonucu vücudumuz ter yoluyla suyu dışarı atmakta ve bunun sonucu vücudumuzda su eksilmekte ve haliyle vücudumuz susuz kalmakta.

Vücudumuzun üç te iki si su olduğu için dolayısıyla bunu telefi etmek zorundayız, bunun için su içmek zorundayız. Hem içilen suyun vücudumuzun çeşitli organlarına bir çok faydası vardır içilen çok su ile vücudumuzda oluşan ödemlerden kurtulmuş oluruz böbreklerimiz temizlenmiş olur. Ter yoluyla vücudumuzda atılan diğer istenmeyen ödemler bir yana hem vücudumuzun ısı dengesi dengelemiş oluruz.

Su biz insanlar için çok önemli bir maddedir günlük en az iki buçuk litre su tüketmeliyiz tabi günlük yaşantımızda çay, meyve suyu, meyve ve benzeri şeyler de yemek ve içmekteyiz bu

demek değildir ki bunlarda su içermemektedir. Mutlaka bunların içerisinde de su vardır ama vücuda direk alınarak içilen su daha farklıdır. Eğer mümkünse içtiğiniz suya bir iki damla limon sıkarsanız vücudunuzun vitamin eksikliğini de gidermiş olursunuz hem de midenizde yediğiniz yemeğin hazmı kolay olur. "dedi.

Özel Haber: Mesut Dalkılıç

Diğer Haberler