Şiir Şöleni Öncesinde Şairlerden Vali İbrahim Akın'a Ziyaret

Bu yıl 8.’si düzenlenen Uluslararası Âşıkpaşa Şiir Şöleni kapsamında ülkemizin dört bir yanından ilimize gelen yazarlar, ozanlar ve şairler Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

Bu yıl 8.’si düzenlenen Uluslararası Âşıkpaşa Şiir Şöleni kapsamında ülkemizin dört bir yanından ilimize gelen yazarlar, ozanlar ve şairler Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

Vali İbrahim Akın, Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği’nce (KIYŞAD) düzenlenen 8. Uluslararası Âşıkpaşa Şiir Şölenine katılmak üzere ilimize gelen misafirleri kabulünde yaptığı konuşmada, kültür, tarih, medeniyet ve müzik şehri Kırşehir’de Âşık Paşa Şiir Şöleninin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Komşu ülkelerden ve diğer şehirlerimizden gelen misafirleri şairler ve ozanlar diyarı Kırşehir’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali İbrahim Akın, “Düşündüklerini yazıya ya da söze döken, duygularıyla hitap eden şairler, şiir yazıp okumanın yanı sıra kültür elçiliği görevi de yapıyorlar. Şiirlerimizin, türkülerimizin ve bu geleneğimizin gelecek kuşaklara aktarılmasında siz değerli kültür ve sanat insanlarının ve bu tür şiir şölenlerinin payı gerçekten büyük. Bu şiir şöleninin de, yetiştirdiği ozan ve şairler ile ön plana çıkmış ilimizi, Aşıkpaşa’yı, UNESCO tescilli müzik kültürümüzü ve diğer değerlerimizi tanıtmaya önemli katkılar sunacağına inancımız tamdır. Bu duygularla, şiir şöleninin faydalı geçeceğine inanıyorum.” dedi.

KIYŞAD Başkanı Veysel Turgut da konuşmasında, kendisi ve bütün şairler adına Sayın Valimize desteklerinden ve kendilerini kabulünden dolayı teşekkür ederek tüm Kırşehirlileri 16 Kasım 2019 Cumartesi Günü saat 18:30’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek olan şiir şölenine davet etti.

 

Diğer Haberler