SİNEMAYA GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN

Bireyler yetiştirmek amacıyla ortaöğretim öğrencilerine ücretsiz film seyretme olanağı sunan ‘’Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın 2019’’ İş Birliği Protokolü imzalandı.

       Kırşehir Kültür Trizm Müdür Vekili Eyüp Temur bai basın açıklaması yaparak sözlerine şöyle yer verdi; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin hayal gücünün gelişmesine imkan sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla ortaöğretim öğrencilerine ücretsiz film seyretme olanağı sunan ‘’Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın 2019’’ İş Birliği Protokolü imzalanmıştır.

       Bakanlığımızca gönderilen “Rafadan Tayfa Dehliz Macerası” ve “Keşif Çanakkale” filmlerini ilimiz genelinde 1933 öğrenciye Kırşehir Klas Sinemasında ücretsiz gösterimi planlanmıştır.

      Bu kapsamda; 27.05.2019-30.05.2019 tarihleri arasında 30 Ağustos Zafer İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Süleyman Türkmani İlkokulu, Hüsnü M. Özyeğin İlkokulu , İMKB Zerrişan Vakkas İlkokulu, Prof. Dr. Erol Güngör İlkokulu, Sırrı Kardeş İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Cacabey Ortaokulu öğrencileri toplam 1933 öğrencimiz sinemayla buluşturulacaktır. Etkinlik boyunca  öğretmenlerimiz öğrencilerimize refakat edeceklerdir.

Diğer Haberler