Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün yeni yapılan modern binası hızla yükseliyor…

24 Nisan 2018 tarihinde ihalesi Anakara da yapılan Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün yeni yapılan modern binası hızla yükseliyor…

Şuanda iki ayrı binada hizmet veren Tarım ve Orman  İl Müdürlüğünün Medrese Mahallesindeki yerine   yapılan yeni  bina hızla yükseliyor. 
 
Yeni yapılan bina ile ilgili konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin, “Şuan iki ayrı binanda hizmet veriyoruz.  Menderese Mahallemizde  bulunan eski 1.Hizmet Binamızın yerinde olan   yaklaşık  8 dönüm arazimiz üzerine  yapılan yeni  binamızın inşaat tabanı 1500 metrekare olup, kapalı alanı 6.330 metrekare olacak.   İhale şartnamesi gereği yüklenici firma tarafından  500 günde bitirilmesi gereken yeni  hizmet  binamızın tamamlanmasıyla  çiftçilerimiz  daha rahat ulaşım sağlayacağı gibi,   iki ayrı bina arasında  yaşadıkları mağduriyetler sona erecek.  Tek bir çatı altında olacak modern ve konforlu hizmet binamızda da personelimiz de  vatandaşlarımıza hizmet sunacak.  Yeni yapılan binanın tamamlanmasıyla Kırşehir’de çiftçimize modern bir binada hizmet edebileceğiz. 
Şuanda İl Müdürlüğümüz iki ayrı binada hizmet veriyor  ve  iki bina arasında yaklaşık  3 km mesafe var. Bizde iki binayı nasıl bir araya getirebiliriz, bir yerde nasıl hizmet veririz çabası içerisine girdik. Sağ olsun Valimiz, Milletvekilimiz, Bakanımız ve  Bakanlığımız bürokratlarının destekleriyle   inşaatımız başladı. Temeli atılarak da  hızla yükseliyor ve şuanda bodrum ile zemin katının betonu atılmış durumda.  İnşaatımız bodrum,  zemin  ve üzerinde 4 katlı  olmak üzere toplam 6 kat olacak.  Yeni binamız tamamlanmasıyla modern bir binayla birlikte birde modern konferans salonuna sahip olacağız. İnşaatın bir buçuk yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor” diye konuştu.

Diğer Haberler