Tekvandocu Mustafa Bozkurt ilimize geldi

Avustralya'dan Kadim Dostum tekvando branşında milli antrenör Mustafa Bozkurt hocamız; Kırşehir'deki tekvando camiasına ziyaretlerde bulundu.

Avustralya'dan Kadim Dostum tekvando branşında milli antrenör Mustafa Bozkurt hocamız; Kırşehir'deki tekvando camiasına ziyaretlerde bulundu. Avustralya'da 33 yıldır kulüp başkanlığı yapan, Avustralya'da söz sahibi olan ve türklerin spor öncüsü olan, aynı zamanda uluslararasında başarısı bulunan ve Afganistan'ın da 1sezon milli takımının teknik direktörlüğünü yapan Değerli hocamız Mustafa Bozkurt ilimize gelerek Türkiye'deki tekvando ile Avustralya'daki tekvando branşında Bizler ne yapıyoruz ve ülkemizdeki tekvandonun önemini içeren teknik konularda fikir alışverişinde bulunarak günümüz tekvandosunu değerlendirmelerde bulunduk. Mustafa Hocam çok öncelere dayanan dostluğumuza binanel samimi bir ortamda Kırşehirdeki tekvando antrenorlerinden başta Sinan Demir, Salim Demir, Osman  Çevik ve Kırıkkale antrenöru Mahmut  Bozkurt olmak üzere ileriye dönük ikili ortak kamp yapmak için istişarelerde bulunduk. Bizlerde kırşehir'li tekvando antrenörleri olarak Avustralyada çalışmalarına devam eden Mustafa hocama başarılarından dolayı kendilerini tebrik ettik. 2020 yılı içerisinde tekrar bir araya gelecegimizi kararlaştırdık. Ülkemizi uluslararasında bayrağımızı göndere çekecek elit sporcuların alt yapısını oluşturmaya karar verdik. Herşey Türkiyenin başarısı için el birliği ile çalışacaklarına söz verdiler.
Yurt dışında yaşayan gurbetçi antrenör ve sporcu kardeşlerimizi hiç bir zaman yalnız bırakmadık. onlarda bizleri uluslararası şampiyonalarda yalnız bırakmadılar. onlar gurbetçi olsalarda gönüllerin bir olması amacımız  uluslararası arenada bayragimizin göndere çekilmesi her zaman asli görevimiz olmuştur dediler. 
Eski teakwondo milli takımlar antrenörü Sinan Demir Mustafa hocamın bizleri ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Diğer Haberler