Terziler Hazır Giyime Yenik Düşüyor

İlimizde bulunan Lise Caddesindeki 30 yıllık terzi Mehmet Kaplan terzilerin hazır giyim sektörüne yenik düştüklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti.

İlimizde bulunan Lise Caddesindeki 30 yıllık terzi Mehmet Kaplan terzilerin hazır giyim sektörüne yenik düştüklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti.

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de terzilik mesleği eski günlerini arar hale geldi eskiden terzilik mesleği diğer meslekler gibi çok kıymetli bir zanaattı terzilik mesleği dendi mi yanımızda en az dört ya da beş işçi çalıştırırdık çalıştırdığımız insanlara da bir ekmek kapısı açardık.

Yanımızda çalışan insanlara bir zanaat kollarına altın bir bilezik takardık yani ölene kadar bildikleri evlerine ekmek parası götürecek zanaat öğretirdik.

Ama gelin görün ki şimdilerde terzilik mesleği zamana ve hazır giyim sektörüne yenik düşmeye başladı şimdi hazır giyim sektörü daha ucuz bi okadarda dayanıksız bunu bizim insanlarımız bilmiyor.

İnsanlarımız ucuz olduğuna aldanıyor ve alıyor oysaki aldıklarının çoğu naylon dan üretilmekte en basidi bizim diktiğimiz pantolon elbiseyle hazır giyimde satılan pantolon arasında dünyalar kadar fark var.

Bizim diktiğimiz pantolonlar tam ölçüsünde sünme olmaz çekme olmaz pamuktan dokunmuştur sıcak tutar sağlıklıdır elbette hazır giyimin tamamı aynı değildir elbetteki marka olan ve kaliteli ürün satan firmalarda var biz onlara bir şey demiyoruz.

Artık terzilik mesleği eskisi kadar ilgi görmüyor artık sadece yırtık sökük dikmeye başladık arada bir olsa çok nadir sürekli müşterilerimiz var onlar hazır giyim yerine kumaşını alıp gelip bizlere elbiselerini diktiriyor. diye sözlerine son verdi.

Diğer Haberler